Uwaga Rodzice!

Od 1 lutego 2017 roku ewidencja czasu pobytu dziecka w przedszkolu prowadzona będzie tylko zgodnie z poniższym Regulaminem

Od 6 lutego 2017 roku logując się na stronę www.edziecko.dipolpolska.pl można sprawdzić historię pobytu dziecka w przedszkolu (m.in. kwotę do zapłaty za dany m – c).

Login to numer karty, a hasło to 1111111111, które można samemu sobie zmienić.

Regulamin elektronicznej ewidencji czasu pobytu dziecka

w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Przeworsku

Podstawa prawna:

Ustawa o Systemie Oświaty Rozdział 2 art. 14 pkt. 5 i 5 a Uchwały Nr XXXI/262/16 Rady Miasta Przeworska z dnia 29 listopada 2016 roku

1. Z dniem 01 stycznia 2017 roku zostaje wprowadzony elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu i jest to System eDziecko.

2. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, wprowadza się czytnik rejestrujący „wejście” i „wyjście” dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe z przypisanym imieniem i nazwiskiem dziecka.

3. Dla każdego dziecka przypisana jest indywidualna karta zbliżeniowa, którą odpłatnie otrzymują rodzice/prawni opiekunowie. Możliwe jest nabycie kolejnej karty (koszt 20 zł.)

4. Karta zbliżeniowa służy przez cały okres pobytu dziecka w przedszkolu.

5. Przyprowadzając dziecko rodzic/prawny opiekun rejestruje to zdarzenie przykładając kartę do czytnika umieszczonego w przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone.

6. Odbierając dziecko z przedszkola sytuację powtarza się – przyłożenie karty do czytnika powoduje rejestrację godziny odbioru dziecka.

7. Program umożliwia dostęp dla rodzica ze strony. Na podstawie numeru karty rodzic/opiekun ma dostęp do informacji: czas pobytu dziecka w przedszkolu, koszt za pobyt dziecka, kwota do zapłaty za dany miesiąc.

8. Stawka żywieniowa dziecka jest naliczana zgodnie z oświadczeniem rodzica/prawnego opiekuna w chwili zapisania dziecka do przedszkola lub dokonanej zmiany w ciągu roku.

9. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka, wiąże się z naliczaniem odpłatności od godziny otwarcia przedszkola w przypadku wejścia lub do godziny zamknięcia przedszkola w przypadku wyjścia.

10. Ta sama Karta służy do otwierania drzwi wejściowych do przedszkola.

11. Rodzice/opiekunowie zakupujący kartę potwierdzają akceptację niniejszego Regulaminu.