Pożegnanie lata
27.09.2019.

Pożegnanie lata na ludowo

"Idą w barwnym korowodzie, niosą miód i bochny chleba. Bo za dary naszej ziemi, podziękować przecież trzeba...."

Z kapelą "Gacoki" społeczność przedszkola wraz z rodzicami pożegnała lato a przywitała jesień. Celem imprezy było zapoznanie ze specyfiką regionalizmu i kultury ludowej terenu. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały się w tańcach ludowych tj.: "Lasowiak", "Kujawiak", "Grozik", "Wiewióreczka" oraz w inscenizacji "Święto pieczonego ziemniaka". Dodatkową atrakcją było przedstawienie przedszkolnego teatru "A kuku" w wykonaniu rodziców i dzieci na podstawie utworu "Rzepka" Juliana Tuwima. Oprawa muzyczna Kapeli Ludowej "Gacoki" uświetniła naszą uroczystość. Miłą niespodzianką w tym dniu było otrzymanie Certyfikatu Regionalnego Przedszkola Promującego Zdrowie, który wręczyła naszej placówce Pani Teresa Krasnowska- prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie z Jarosławia wraz z koordynatorem Panią Anną Sawicką. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w licznych zabawach i konkursach promujących zdrowy styl życia. Panie z kuchni serwowały smakowite, regionalne potrawy także z grilla, a Rodzice zasponsorowali domowe pyszności. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, sponsorom oraz kapeli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

M. Zając