• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Wesołych Świąt
11.04.2017.
Czytaj całość
 
Wielkanocne zwyczaje
11.04.2017.

Wielkanocne zwyczaje

Aby przybliżyć polskie obyczaje Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy "Promyczki" i "Zajączki" w dniu 11.04.2017 r. przygotowały uroczystość pt. "Wielkanocne zwyczaje". Program, scenografia i stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i nadały tej uroczystości niepowtarzalny urok oraz pozostawiły niezapomniane wrażenie. Na występach obok społeczności przedszkolnej nie zabrakło naszych wspaniałych Rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor w imieniu własnym i pracowników placówki złożyła życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, a dzieci nagrodzone zostały przez Zajączka Wielkanocnego czekoladowymi jajkami. Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta, gdzie złożyły życzenia, wręczyły przygotowane przez siebie i personel świąteczne prezenty Władzom Miasta i Pracownikom Urzędu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie nas w Urzędzie i życzenia świąteczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
A. Maczuga

 Czytaj całość
 
Tradycje wielkanocne
08.04.2017.

Tradycje wielkanocne

Dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziły Muzeum Zespołu Pałacowo - Parkowego w Przeworsku. Uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez panią Katarzynę Ignas - etnografa w Dziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Zespołu Pałacowo - Parkowego w Przeworsku. Pani Kasia w prosty sposób, zrozumiały przez dzieci przekazała ciekawe wiadomości związane z palmą wielkanocną. Dzieci poznały również sposób wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej. Zapamiętały cztery najważniejsze rośliny: trzcina, kłokoczka, jałowiec i bazie, z których wykonuje się palmy. Zdobyte wiadomości były wykorzystane podczas wykonywania palmy na międzyszkolny konkurs "Najładniejsza palma wielkanocna i Najwyższa palma wielkanocna" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Przeworsku. Rozstrzygnięcie konkursu nastapiło w dniu 06.04.2017. Grupa "Krasnale" zajęła I miejsce w kategorii Przedszkola i Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych. Grupa dzieci z nauczycielką odebrały dyplom i nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
E. Rosół
M. Zając
 
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
08.04.2017.
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem. My również uświadamiamy naszych przedszkolaków, że są dzieci, które inaczej postrzegają świat, mają problemy z rozumieniem relacji społecznych oraz w inny sposób odmienny od naszego, odbierają wrażenia zmysłowe. Te dzieci tak jak wszystkie chcą mieć kolegów, wspólnie się bawić, chodzić do przedszkola i uczyć się nowych rzeczy.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
Solo Dance 2017
07.04.2017.

Prezentacje Taneczne Solo Dance 2017

W Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku w dniu 6 kwietnia 2017 r. odbyły się powiatowe Prezentacje Taneczne "Solo - Dance 2017". Nasze przedszkole reprezentowały:
 
  • Maja Piątek w układzie tanecznym do piosenki Michaela Jacksona "Smoth Criminal"
  • Emilia Morzywałek zatańczyła do utworu z filmu "Alicja w krainie czarów" - "Just like Fire"
  • Lena Pieniążek wykonała "Walc kwiatów do fragmentu baletu pt. "Dziadek do orzechów"
  • Julia Najsarek prezentowała układ taneczny do piosenki "Better When Im Dancin"
  • Kasia Zamorska przedstawiła "Taniec motyli"
 
 
 
 
 
 
Występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami a jury konkursu przyznało wyróżnienia dla Mai Piątek, Leny Pieniążek i Julii Najsarek. Gratulujemy uczestnikom konkursu. W naszej ocenie wszystkie zasłużyłyście na I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 383
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska