• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20.11.2017.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mały człowiek, duża sprawa. Mały człowiek ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie.Układamy dziecku życie.

20 listopada został ustaniowiony przez Sejm RP Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z okazji tego wydarzenia we wszystkich grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka. Poprzez prezentowane im bajki, wiersze, piosenki i zabawę dzieci poznały przysługujące im prawa. W "Królestwie u Maciusia" wysłuchały krótkiej historii o rządach Króla Maciusia Pierwszego. Starszaki prezentowały i omawiały wykonane przez siebie prace plastyczne ilustrujące omawiane prawa. Dopełnieniem tych działań był udział przedszkolaków w barwnym i głośnym korowodzie naszego miasta oraz spotkanie z władzami przy Urzędzie Miasta. Delegacja przedszkolaków wręczyła Panu Burmistrzowi i Pani Sekretarz napisane przez siebie "Prawa Dzieci" prosząc o ich przestrzeganie. Podczas spotkania dzieci usłyszały wiele ciepłych słów od Pana Burmistrza i Pani Sekretarz, dodatkowo otrzymały w prezencie słodki upominek w postaci cukierków. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi własnymi sposrzeżeniami. Ten z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący. Informacje przekazane uświadomiły najmłodszym, że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw, a obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opekować się nimi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

S. Jurkiewicz

Czytaj całość
 
Święto Niepodleglości
10.11.2017.

Święto Niepodległości 

Z okazji Święta Niepodległości Polski grupa "Smerfy" przygotowała uroczystość patriotyczną, którą obejrzały wszystkie przedszkolaki oraz zaproszeni rodzice. Sześciolatki w zaprezentowanych wierszach, piosenkach oraz tańcu z biało-czerwonymi szarfami wyraziły swój patriotyzm oraz przywiązanie do symboli narodowych. Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Przy okazji tego właśnie święta przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
M. Rydz
 
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2017.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 13 października był w naszym Przedszkolu wyjątkowym dniem, ponieważ obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Serca Pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników przedszkola zabiły mocniej a na twarzach pojawiły się uśmiechy większe niż na co dzień. Ten ciepły i pogodny nastrój zawdzięczamy dzieciom z grupy PROMYCZKI, które zaprezentowały specjalnie przygotowany na tą okazje występ. Dzieci dzielnie przedstawiły rymowaną opowieść o pracy w przedszkolu, zatańczyły i popisały sie tez znajomością kolorów w języku angielskim. Były bardzo przejęte swoim występem przed przedszkolem i gośćmi. Przedszkolaki spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa. Na koniec wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną i mogli zobaczyć siebie podczas codziennej pracy w przedszkolu. Pani dyrektor złozyła wszystkim życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące. Na długo zatrzymamy w pamięci ten podniosły nastrój i obraz odświętnie ubranych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
H. Superson
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2017.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

Dzisiaj w przedszkolu Dzień Przedszkolaka, okazja to nie byle jaka. Świetnie się wszyscy razem bawimy - bo lwa i słonia w naszym przedszkolu gościmy. Tańce, zagadki, wspólne śpiewanie, dziś wszystkie dzieci są roześmiane. Hej, mamo, tato, dobrze tu mamy i coraz lepiej wszystkich znamy! Od dziś już tęsknić mniej będziemy i jutro chętnie tu przyjdziemy
 
20 września już po raz piąty świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Palmonutka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wesołym akcentem było spotkanie z Lwem, Słoniem i Minionkiem. Maluchy bardzo chętnie bawiły się z nimi. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, a te najmłodsze jak pokonały strach i nieśmiałość. Dzień Przedszkolaka to radosna edukacja, wesoła zabawa dla wszystkich dzieci. To czas czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
11.09.2017.

Uwaga Rodzice!

20 września świętujemy w przedszkolu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 
 

W tym dniu dla naszych przedszkolaków zostaną przygotowane ciekawe zabawy.

Zapraszamy wszystkie dzieci

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska