• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Uwaga Rodzice!
27.08.2017.

Drodzy Rodzice - przeczytajcie to ważne!


Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert FulghumCzytaj całość
 
Wakacyjne życzenia
04.07.2017.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

 

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2016/2017 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Szczerze życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Zofia Zawadzka z Nauczycielkami i Pracownikami

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku


Czytaj całość
 
Żegnamy, żegnamy i dużo życzymy...
22.06.2017.

Żegnamy, żegnamy i dużo życzymy...

W naszym przedszkolu odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania. Dzieci z grup młodszych żegnały starszaków, którzy odchodzili do szkoły. Maluchy życzyły starszakom:..."Dobrze uczcie się w szkole, same piątki zbierajcie, pamiętajcie przedszkole, miło nas wspominajcie". Ale łza kręciła się rodzicom, nauczycielom, pracownikom i wychowankom, bowiem żegnaliśmy Naszą Wspaniałą Panią Dyrektor Zofię Zawadzką, która odchodzi na emeryturę. Były kwiaty, serdeczności, wiersze i piosenki oraz przygotowana na pamiątkę przez dzieci piękna "Laurka", w której mieści się 160 dziecięcych serduszek. Wzruszeniom nie było końca. Proszę jeszcze raz przyjąć podziękowania od Pani Dyrektor.

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę. Dziękuję za dobre rady, wspieranie moich działań, sponsorowanie przedszkola. Dziękuję za nasze wspólne działania: coroczne festyny przedszkolne, wspólne wigilie, niezapomniane przedstawienia teatralne, zaangażowanie i pomoc w organizację wielu innych imprez. Dziękuję wszystkim dzieciom, za radość i dumę jaką mi przynosili swoimi sukcesami. Dziękuję im za to, że psocąc uczyli mnie słuchać, widzieć i cieszyć się małymi z pozoru rzeczami. Dziękuję Wam Drogie Dzieci za to, że jesteście - bo jesteście radością tego przedszkola. Praca dla Państwa, dla Dzieci była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Łezka w oku się kręci na myśl, że to było już ostatnie spotkanie przeżyte w tym jakże wesołym gronie.

Z wyrazami szacunku i poważania

Zofia Zawadzka
 

 


 


Czytaj całość
 
Dzień Dziecka
02.06.2017.

"Dzisiaj święto wszystkich dzieci, niech Wam pięknie słońce świeci.

Wszyscy śmieją się od rana, każda buzia roześmiana"

Pierwszego czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Animki. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Animatorzy przygotowali też pokaz baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Wesołym akcentem był fikuśnie modelowany balonik dla każdego dziecka a słodką niespodzianką upieczone w przedszkolnej kuchni ciasteczka. Maluchy bardzo chętnie bawiły się a ich dobry humor i radosny uśmiech na buźkach to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Życzymy wszystkim Dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej !!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
Pani Dyrektor
i wszyscy Pracownicy przedszkola


Czytaj całość
 
Dzień Mamy i Taty
26.05.2017.

Dla Mamusi i Tatusia

"Dziękujemy Wam Rodzice za wasze serce złote.

My urwisy Was kochamy nie zapomnijcie o tym"

Dwudziestego piątego maja świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. W tym roku uroczyste spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Na sali widowiskowej zebrała się cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni rodzice, członkowie rodzin i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Na scenie odbył się uroczysty program w wykonaniu dzieci a następnie scenę eksperymentalną pt. "Kaczka Dziwaczka" przedstawili aktorzy z przedszkolnego teatru "A kuku". Wszyscy spisali się rewelacyjnie. Wzruszające wiersze, przedstawienie "Brzydkie Kaczątko", tańce, piosenki, wesoła i humorystyczna inscenizacja "Kaczki Dziwaczki", gromkie "Sto lat" oraz życzenia i prezenty sprawiły Rodzicom wiele radości i przyjemności. Mamusie i Tatusiowie z dumą patrzyli na swoje dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę.

Drodzy Rodzice my też się dołączamy do tych dziecięcych życzeń i dziękujemy Wam wszystkim za całoroczną współpracę. Cieszymy się z otwartości, zaangażowania wszystkich Mam i Tatusiów, którzy przez cały rok służą pomocą, wsparciem i dobrym słowem. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców z przedszkolnego teatru "A kuku", Rady Rodziców oraz dziękujemy sponsorom.

W imieniu

Pracowników Przedszkola

Zofia Zawadzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na naszym facebooku.

 


 

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 393
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

1% DLA PRZEDSZKOLA


Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:

PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska