• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Wigilia Miejska 2017
17.12.2017.
Wigilia Miejska 2017
 
 
W niedzielę 17 grudnia o godzinie 11.30 nasza placówka już po raz siódmy uczestniczyła w Wigilii Miejskiej. Plac Adama Mickiewicza wypełniony po brzegi mieszkańcami zmienił się w miejsce pełne świątecznych smaków, zapachów i dźwięków. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas świąteczne życzenia od Pana Burmistrza , modlitwa księży Proboszczów Przeworskich Parafii a także kolędy i pastorałki w wykonaniu wokalnych zespołów dziecięcych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników naszego przedszkola a w szczególności pań pracujących w stołówce mogliśmy poczęstować mieszkańców pysznym żurkiem, kapustą z grzybami, domowymi piernikami oraz sernikiem. Każdy mógł do woli spróbować wszystkich potraw, które rozeszły się do ostatniej porcji. Cieszymymy się bardzo, że na kilka dni przez Bożym Narodzeniem w sercach Przeworszczan zagościła gorąca, świąteczna atmosfera. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz
 
Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka 2017
08.12.2017.

Ogólnopolska Akcja Świątecznej Pomocy

SZLACHETNA PACZKA 2017

 
Okres świąteczny, to czas obdarowywania się prezentami, dzielenia się z innymi. Z myślą o najbardziej potrzebujących Placówka nasza już po raz piąty dołączyła się do grona osób, które wspierają ideę Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki i z pomocą swoich współpracowników przygotowała świąteczny prezent, zachęcając do tego pozostałych. Tegoroczna edycja trwała od 23 listopada do 8 grudnia. W tej wyjątkowej akcji do której zachęciliśmy całą społeczność przedszkola kupowaliśmy prezenty na święta dla wybranej przez siebie rodziny. W sobotę 9 grudnia pięknie zapakowane paczki, w których znajdowały się najpotrzebniejsze produkty: żywność, środki czystości, odzież oraz upominki dla rodziny przekazaliśmy do magazynu ZSOiZ w Przeworsku, skąd przez wolontariuszy zawiezione zostały do wybranej przez nas Rodziny. Szlachetna PACZKA to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach, co gwarantuje jej przydatność i skuteczność. Jest to akcja o niezwykłym ładunku emocji, która utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać każdemu, a w szczególności ludziom potrzebującym. Paczka, którą otrzymała Rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie. Mamy satysfakcję, że swoim przykładem pociągnęliśmy innych - naszych przedszkolaków, rodziców, ich rodziny stwarzając możliwość konkretnej pomocy, konkretnej rodzinie. To właśnie jest ważne i świetne w tym przedsięwzięciu.

Serdecznie dziękujemy naszym Dzieciakom i ich Rodzicom

oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku

za wspaniały dar serca.

 
Czytaj całość
 
Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu
08.12.2017.

Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu

"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie na Niego czekają

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy..."

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych wszystkie grupy przygotowują piosenki i wiersze, które prezentują przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie grupy od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały "Mikołajowych dzwoneczków". Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola. Swoją wizytę zaczął od najmłodszych przedszkolaków. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Nasze starszaki musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich nieco później. Długo oczekiwany gość odwiedził wszystkie nasze kochane rozrabiaki obdarowując je wymarzonymi prezentami. Były samochody, samoloty, klocki Lego, puzzle, maskotki, słodycze i wiele innych niespodzianek. Drodzy Rodzice dzięki waszemu zaangażowaniu i przemyślanym zakupom Mikołaj mógł wręczyć tak wspaniałe prezenty. Dziękujemy Ci Kochany Święty Mikołaju i już czekamy na kolejną Twoją wizytę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

S. Jurkiewicz
Czytaj całość
 
Wiadomość od Mikołaja
05.12.2017.

Mikołaj ma wiadomość specjalnie dla Was
Czytaj całość
 
Spotkanie z Mikołajem
30.11.2017.
 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska