11.11.2018.

Święto Odzyskania Niepodległości

"11 listopada 1918 r. zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła..."

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka pojęcia te są trudne. W prosty i zrozumiały sposób starałyśmy się przybliżyć dzieciom słowa: patriotyzm, przywiązanie do ziemi ojczystej, do obyczajów i kultury narodowej. W przedszkolu dzieci poznały symbole narodowe, uczyły się hymnu narodowego, chętnie uczestniczyły w konkursach plastycznych, muzycznych związanych z patriotyzmem. Na uroczystości 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości cała społeczność przedszkola odśpiewała hymn narodowy o godzinie 11.11 włączając się w akcję "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Natomiast dzieci z grupy "Smerfy" uroczystość tą uświetniły scenką teatralną, piosenkami, wierszami patriotycznymi oraz pięknym tańcem ludowym. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom flagi i pamiątkowe kotyliony oraz zaprosiła na uroczystości, które odbędą się w naszym mieście. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Maziarz

Odwiedza nas: 1 gość