• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Rekrutacja
18.01.2023.

 

DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku informuje, że zapisy nowych dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 rozpoczną się od dnia 13.02.2023 r. do dnia 13.03.2023 r.

  • Karty zapisu dziecka do przedszkola można pobrać w sekretariacie przedszkola dopiero od dnia 13.02.2023 r.

  • Wypełnione karty zapisu dziecka należy składać wyłącznie w sekretariacie przedszkola do dnia 13.03.2023 r. (prosimy o czytelne i kompletne wypełnienie wszystkich danych).

  • Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w bieżącym roku szkolnym składają na kolejny rok szkolny Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu do 10 lutego 2023 r. ( deklaracja do pobrania u nauczycieli poszczególnych grup od 01 lutego 2023 r.).

 

Szczegółowe informacje na temat zasad prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkola w zakładce dla rodziców

ZAPRASZAMY !!!

Czytaj całość
 
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności
06.09.2022.

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

 
Miło nam poinformować, że od września w naszym przedszkolu w grupie "Zajączki" jest realizowany Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Celem tego programu jest codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie języka angielskiego.
 
Warto podkreślić, iż program skonstruowany jest tak, że zarówno rodzice w domu, jak i opiekunowie w przedszkolu, w początkowym etapie nauczania nie muszą znać angielskiego, żeby pomóc dzieciom w codziennych zajęciach, co więcej, mogą efektywnie, przez wspólną zabawę, uczyć się razem z nimi.
 
Obcowanie dzieci z językiem w czasie codziennych zabaw w placówce oraz w domu utrwala materiał tak, że dzieci niemal natychmiast wykorzystują go czynnie w czasie spontanicznych zabaw - po prostu zwyczajnie posługują się nim.
KORZYŚCI:
 
Dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie. Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. Cechuje ich wyższa pozycja społeczna i materialna oraz - co chyba najważniejsze - lepsze zdrowie. Wart podkreślić, iż dwujęzyczność opóźnia o 5-6 lat skutki chorób Alzheimera i Parkinsona.

Czytaj całość
 
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska
betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combetturkeytwitch viewer bothack forum