Spotkanie Wigilijne
21.12.2020.

Spotkanie Wigilijne

W całym przedszkolu zapanowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. O wyznaczonej godzinie we wszystkich salach odbyły się jasełka, śpiewy pięknych kolęd i pastorałki, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, wszyscy podzielili się opłatkiem, a następnie wspólnie zjedli tradycyjny barszczyk oraz świąteczne przysmaki. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi. W świadomości naszych dziadków Wigilia była świętem radości, pojednania i życzliwości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików na naszym przedszkolnym facebooku.

Praca na odległość