Bożonarodzeniowa "Opowieść o Bałwanku".
19.12.2017.

Bożonarodzeniowa "Opowieść o Bałwanku"

We wtorek 19 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała odświętna atmosfera, przygaszone światła, blask świec, zapalone choinki. Dzieci z grupy "Pajace" i "Promyczki" w pięknych strojach, przy melodii kolędy weszły do świetlicy wypełnionej przez swoich najbliższych. W tym roku wyjątkowe przedstawienie pt. "Opowiść o bałwanku" przedstawili rodzice działający w przedszkolnym teatrze „A kuku”, natomiast dzieci przygotowały oprawę muzyczną sprawiając wszystkim ogromną radość. Obok Jezuska, Maryi i Józefa pojawili się Trzej Królowie niosący przesłanie dobra i miłości. Występ rodziców przeniósł dzieci do krainy bożonarodzeniowych wzruszeń, za co nagrodzony został gromkimi brawami. Kolędnicy z grupy "Zajączki" przedstawiły w kolędzie obrzędy przeworskie. Po występach nastąpił moment składania sobie życzeń. Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia dzieciom, ich rodzicom i całej społeczności przedszkola. Wspólne kolędowanie i wzajemne życzenia wprowadziły w przedszkolu radosną atmosferę zbliżających się świąt. Jak co roku dzieci udały się z życzeniami do Burmistrza Miasta Przeworska Pana Leszka Kisiela oraz Pracowników Urzędu Miasta. Podczas spotkania nie zabrakło kolędowania, życzeń i świątecznych upominków przygotowanych przez dzieci i personel przedszkola. Za życzenia i piękny występ przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu jasełek bożonarodzeniowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

S. Jurkiewicz