Szlachetna Paczka 2017
08.12.2017.

Ogólnopolska Akcja Świątecznej Pomocy

SZLACHETNA PACZKA 2017

Okres świąteczny, to czas obdarowywania się prezentami, dzielenia się z innymi. Z myślą o najbardziej potrzebujących Placówka nasza już po raz piąty dołączyła się do grona osób, które wspierają ideę Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki i z pomocą swoich współpracowników przygotowała świąteczny prezent, zachęcając do tego pozostałych. Tegoroczna edycja trwała od 23 listopada do 8 grudnia. W tej wyjątkowej akcji do której zachęciliśmy całą społeczność przedszkola kupowaliśmy prezenty na święta dla wybranej przez siebie rodziny. W sobotę 9 grudnia pięknie zapakowane paczki, w których znajdowały się najpotrzebniejsze produkty: żywność, środki czystości, odzież oraz upominki dla rodziny przekazaliśmy do magazynu ZSOiZ w Przeworsku, skąd przez wolontariuszy zawiezione zostały do wybranej przez nas Rodziny. Szlachetna PACZKA to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach, co gwarantuje jej przydatność i skuteczność. Jest to akcja o niezwykłym ładunku emocji, która utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać każdemu, a w szczególności ludziom potrzebującym. Paczka, którą otrzymała Rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie. Mamy satysfakcję, że swoim przykładem pociągnęliśmy innych - naszych przedszkolaków, rodziców, ich rodziny stwarzając możliwość konkretnej pomocy, konkretnej rodzinie. To właśnie jest ważne i świetne w tym przedsięwzięciu.

Serdecznie dziękujemy naszym Dzieciakom i ich Rodzicom

oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku