Aktualno¶ci

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
25.04.2017.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W dniu 24 kwietnia dzieci z grupy "Smerfy" i "Pajace" wzięły udział w wycieczce autokarowej do kopalni soli kamiennej w Bochni. Kopalnia to bardzo ciekawe geologicznie miejsce, które przedstawia historię Ziemi, gdy nie było na niej dinozaurów, lecz ciepłe morza. Pani przewodnik ubrana w tradycyjny strój górniczy opowiedziała nam historię najstarszej w ¶wiecie kopalni, uzupełnion± prezentacj± multimedialn±. Wysłuchali¶my legend o "Skarbniku" - dobrym duchu kopalni i o ¦w. Kindze" - czyli, sk±d się wzięła sól pod Krakowem. A na koniec zjedli¶my pyszny obiad 300 metrów pod ziemi±. Zakup wagoników z sol±, pami±tkowe zdjęcie i powrót na powierzchnię starym szybem... Super przygoda!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fimików na naszym facebooku.
T. Fussek