• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Dyplomy, Certyfikaty, Wyróżnienia
 
 
..........................................................................................................................................
 
....................................................................................................................
 
 
....................................................................................................................................
 
....................................................................................................................................
 
 
...............................................................................................................................
 
.................................................................................................................................
 
 
....................................................................................................................
 
 
...............................................................................................................
 
 
..............................................................................................................
 

.................................................................................

...........................................................................

Konkurs plastyczny "POLSKA MOJA OJCZYZNA"

Miło nam ponformmować, że w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Wojciech Domka zdobył I miejsce, Wiktoria Gujda zdobyła II miejce, Weronika Cynk zdobyła III trzecie miejce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

....................................................................................

Prezentacje taneczne "SOLO-DANCE"

Miło nam poinformować, że w Ula Klich otrzymała wyróżnienie w prezentacjach tanecznych SOLO-DANCE w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

......................................................................................

XXIV Przegląd "Godne Święta"

W Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku w dniu 26.01.2019 r. odbył się XXIV Przegląd "Godnie Święta". Przegląd obejmował polskie zwyczaje i obrzędy z okresu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na dużej scenie wystąpiły dzieci z grupy "Smerfy" oraz dwie solistki z grupy "Zajączki" - Ula Klich i Madzia Wiśniowska. Miło nam poinformować, że wesoły program "Szczodraczki - kolęda dzieci" przygotowany przez dzieci z grupy "Smerfy" otrzymał główną nagrodę Grand Prix. Wszyscy bardzo się cieszymy. Dziękujemy dzieciom za pokonanie tremy i piękne występy a rodzicom za pomoc i poświęcony czas.

.......................................................................................

Podziękowania

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało podziękowania od Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej za wsólne odśpiwewanie hymnu narodowego w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej".


..................................................................................

Międzyprzedszkolny konkurs fotograficzny "Przeworsk- moje miasto a ja w nim".

..........................................................................

Międzyprzedszkolny konkurs piosenki "Niepodległa".

...................................................................................

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Piękna nasza Polska cała".

.................................................................................

Prezentacje Taneczne "Solo- dance".

9 kwietnia odbyły się w MOKu w Przeworsku Prezentacje Taneczne „Solo-Dance”. Wzięły w nich udział 23 osoby z Przeworska i powiatu w czterech kategoriach wiekowych; 4-8 lat, 9-12 lat 13-16 lat i powyżej 16 lat. Każdy z uczestników prezentował jeden taniec do 3 min. Nasze przedszkole pięknie reprezentowały: Kinga Buczek, Julia Kołacz z grupy "Promyczki"oraz Julia Kosior, Zofia Majcher z grupy "Smerfy". Nagrodzone zostały: Zofia Majcher zdobywając I miejsce oraz Julia Kosior zdobywając III miejsce. Wszyskim dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

 

 

 

 

.............................................................................

Podziękowania

Akcje charytatywne uczą dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie mozliwości, aby je zrealizować. Wspólnie możemy zdziałać więcej!
 
 
 
................................................................................................................
 
 
"Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2017"
 
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy od Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka dyplom za udział w obchodach z okazji "Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2017". Wpłynęło 400 sprawozdań a tylko 30 placówek zostało wyróżnionych, w tym nasza.
 
 
 
.............................................................................................................................

Ogólnopolska Kampania 19 dni

przeciwko przemocy wobec dzieci i młodzieży w 2017 roku

W listopadzie w całej Polsce prowadzone były działania ukierunkowane na walkę z przemocą. Nasze przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji biorąc udział w zorganizowanym marszu przeciwko przemocy wobec najmłodszych. Zwieńczeniem marszu było wypuszczenie setek pomarańczowych baloników do nieba. Za aktywny udział i wkład w budowanie świata bez przemocy wśród najmłodszych otrzymaliśmy od Fundacji po DRUGIE dyplom z podziękowaniem.
 
 
 
.............................................................................................................................
 
 
Miedzyprzedszkolny konkurs kolęd i pastorałek "Śpiewajcie i grajcie mu"

Nasze przedszkolaki wzięły udziały w miedzyprzedszkolnym konkursie kolęd i pastorałek "Śpiewajcie i grajcie mu" organizowanym przez Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Przeworsku. Dziewczynki pięknie się zaprezentowały, zdobyły nagrody i wyróżnienia.
Laureaci konkursu: Julia Kołacz – I miejsce w kategorii 4-latków, Aleksandra Słonina oraz Magdalena Kisiel -egzekwo I miejsce w kategorii 5-latków, Zofia Majcher- II miejsce w kategorii 6-latków, wyróżnienie Maja Bytnar w kategorii 6-latków.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

 

................................................................................................................

 
 
XXIII Przegląd "Godne Święta"
 

W dniu 20 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się przegląd obrzędów bożonarodzeniowych "Godnie Święta". Kolędy i pastorałki zaśpiewały dziewczynki: Maja Bytnar i Julia Kosior z grupy "Smerfy". W kategorii Grupa Kolędnicza z dużym sukcesem zaprezentowały się dzieci z grupy "Zajączki". Za swój występ otrzymały nagrodę pieniężną. Cieszymy się bardzo z wygranej, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
 
 
 
................................................................................................................................
 

Ogólnopolska Akcja Szlachetna Paczka 2017

Placówka nasza już po raz piąty dołączyła się do grona osób, które wspierają ideę Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki i z pomocą swoich współpracowników przygotowała świąteczny prezent, zachęcając do tego pozostałych. Serdecznie dziękujemy naszym Dzieciakom i ich Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku za wspaniały dar serca.
 

.............................................................................

V Powiatowy Przegląd Taneczny Katarzynki

Z radością informujemy, że dzieci z grupy "Smerfy" odniosły wielki sukces zdobywając I miejsce w V Powiatowym Przeglądzie Tanecznym Katarzynki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku. Gratulujemy!!!
 

.............................................................................

Wojewódzki konkurs "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa"

Miło nam poinformować, że Natalia Pienążek zdobyła wyróżnienie w XII edycji wojewódzkiego konkursu dla dzieci i młodzieży "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa na temat Jan Paweł II- świadek historii Polski" organizowanym przez Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie" w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

...........................................................................

Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia 2017

Dzieci z grupy "Zajączki" zajęły I miejsce w konkursie małych form teatralnych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga, Burmistrza Miasta Przeworska oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku.
Miło nam również poinformować, że Martynka Litwin z grupy "Pajace" zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.......................................................................

Prezentacje Taneczne Solo Dance 2017

Miło nam poinformować, że Maja Piątek, Lena Pieniążek i Julia Najsarek. zdobyły wyróżnienie w powiatowych Prezentacjach Tanecznych Solo - Dance 2017 organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
-------------------------------------------------------------------------------------

Tradycje wielkanocne

Grupa "Krasnale" zajęła I miiejsce w międzyszkolnym konkursie "Najładniejsza palma wielkanocna i Najwyższa palma wielkanocna" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Przeworsku. Gratulujemy!
 
-------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolski konkurs Akademii Zdrowego Przedszkolaka

"Przybory do higieny jamy ustnej Smoka Jordana"

Miło nam poinformować, że grupa "Zajączki" za udział w ogólnopolskim konkursie "Przybory do higieny jamy ustnej Smoka Jordana" organizowanym przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka z Warszawy otrzymała pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.
 

.....................................................................................

XXII Przegląd "Godnie Święta"

Nagroda w XXII Przeglądzie "Godnie Święta" wyśpiewana przez Gabrysię Sykałę. Gratulujemy!!!

............................................................................

Ogólnopolski konkurs "Ruszaj się z Disney Junior"

Miło nam poinformować, że grupa "Zajączki" za udział w ogólnopolskim konkursie "Ruszaj się z Disney Junior" organizowanym przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka i Disney Junior z Warszawy otrzymała pamiątkowy dyplom z wyróżnieniem.
 

...........................................................................

IV Powiatowy Przegląd Taneczny "Katarzynki"

Z radością informujemy, że dzieci z grupy "Krasnale" i "Smerfy" otrzymały zaszczytne wyróżnienie w IV Powiatowym Przeglądzie Tanecznym "Katarzynki" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultuy im. Oskara Kolberga w Przeworsku. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystom naszego przedszkola.
 
 

 

 

---------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie XIX Konkursu Plastycznego "Nastroje Jesieni"

Zwracając uwagę dzieci na piękno i zmienność otoczenia obserwowanego w barwach jesieni wzięliśmy liczny udział w XIX Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Nastroje Jesieni" organizowanym corocznie przez MOK w Przeworsku. Komisja dostrzegła i doceniła prace trzech naszych przedszkolaków: Mileny Kulpy i Michała Buchmana z grupy "Pajace" oraz Matyldy Płoskoń z grupy "Zajączki" przyznając im I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Nagrodzone prace wyróżniały się walorami plastycznymi, wrażliwością autora, kolorystyką i fakturą. Cieszymy się bardzo i gratulujemy.
 

------------------------------------------------------------

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole otrzymało certyfikat za czyyny udział w realizacji projektu "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".
 

---------------------------------------------------------------------

Ogólnopolski konkurs plastyczny

"Twoja wymarzona Kopalnia czekolady"
 

 

 

----------------------------------------------------------------------

XVI ogólnopolska akcja Góra Grosza

-------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie XIV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego

"Współcześni Rycerze Św. Floriana"

Z radością informujemy, że Madzia Śliwa z grupy "Pajace" zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym "Współcześni Rycerze Św. Floriana" organizowanym przez Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

-------------------------------------------------------------------------

Konkurs Piosenki Maryjnej "Totus Tuus"

W naszym przedszkolu wciąż jest żywa pamięć o Janie Pawle II. Dzieci pogłębiają wiedzę o Ojcu Świętym poprzez udział w konkursach recytatorskich, plastycznych, muzycznych. W tym roku przystąpiły do konkursu wokalnego Piosenki Maryjnej - "Z papieżem śpiewamy Maryi" z okazji III rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Patronat nad konkursem objęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku. Nasze przedszkole w utworach solowych reprezentowali: Nikodem Kowal z grupy "Smerfy" oraz Aleksandra Słonina i Oliwia Chudy z grupy "Myszki". Wszyscy mali soliści wykonali swoje utwory najpiękniej jak potrafili. Uznanie jury i dwa wyróżnienia wyśpiewały sobie 3 letnie dziewczynki Ola Słonina i Oliwia Chudy. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że utwory do tegorocznego konkursu były trudne do wykonania przez dzieci przedszkolne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystom naszego przedszkola, a rodzicom dziękujemy za aktywne zaangażowanie się w konkurs.
 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Miło nam poinformować, że Gabrysia Puchała zdobyła I miejsce a Julia Ślęk III miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia 2016. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że tematy tegorocznych prac były niełatwe: "Palący problem - niska emisja" oraz "Pokonaj cukrzycę".
 

--------------------------------------------------------------------

Rozstrzygnięcie konkursu "Wielkanocna Palma"

W dniu 18.03.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku został rozstrzygnięty konkurs "Wielkanocna Palma". Do konkursu przystąpiły szkoły podstawowe i przedszkola Gminy Miejskiej Przeworsk. W pierwszej kategorii wiekowej od 3 - 6 lat I miejsce zajęła palma wykonana przez dzieci z grupy "Myszki", wyróżnienie otrzymała palma zrobiona przez dzieci z grupy "Smerfy". Celem konkursu było popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową, integracja społeczności lokalnej oraz rozbudzenie inwencji twórczej dzieci.

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------

VI Noworoczny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 28.01.2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się VI Noworoczny konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Niech kolęduje z nami cała ziemia..." organizowany przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Ducha Świętego przy Bazylice w Przeworsku. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Smerfy". Maja Hawer zaprezentowała pastorałkę pt. "Aniołek najładniejszy", a Nikodem Kowal "Jezu zostań mym braciszkiem". Za udział grupa "Smerfy" otrzymała pamiątkową książkę, a soliści dyplomy. Mai i Nikodemowi życzymy dalszych sukcesów.

-----------------------------------------------------------------------

XXI Przegląd "Godnie Święta"

W dniu 23.01.2016 r. dzieci z grupy "Smerfy" wzięły udział w XXI Przeglądzie "Godnie Święta". Grupa kolędnicza wystąpiła z programem pt. "Życzenia Noworoczne". W konkursie wzięło udział kilkunastu uczestników, których poziom przygotowania był bardzo wysoki. Choć konkurencja była duża, dzieci z grupy "Smerfy" zdobyły wyróżnienie, a nawet symboliczną nagrodę pieniężną. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

--------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczny "Anioł pasterzom mówił..."

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom z grupy "Promyczki" i "Smerfy" zajęcia czołowych miejsc w VI edycji konkursu plastycznego na kartkę świąteczną pt. "Anioł pasterzom mówił..." oraz na ozdobę choinkową "Wizerunek anioła". Konkurs corocznie organizowany jest przez Muzeum - Zespół Pałacowo - Parkowy w Przeworsku, a patronuje Starosta Powiatu Przeworskiego i Burmistrz Miasta Przeworska. Nagrodzono pracę Nikoli Słysz - II miejsce, Zuzi Buczek - III miejsce, Mai Hawer - wyróżnienie.

----------------------------------------------------------------------------

Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie

Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Z radością informujemy o zdobyciu przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie "Jak dbać o ząbki? - Dobre rady smoka Jordana" organizowanym przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka w Warszawie. Przedszkole znalazło się w gronie 4 laureatów, którzy otrzymali nagrody główne: komputer stacjonarny wraz z drukarką oraz pluszowego misia i zestaw produktów Jordan dla każdego dziecka w przedszkolu. Pracę na konkurs przygotowały dzieci z grupy "Pajace" z nauczycielką Barbarą Bujny. Serdecznie gratulujemy autorom pracy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

-------------------------------------------------------------------------

Laureaci Powiatowego Przeglądu Tanecznego "Katarzynki"

Dnia 25 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się III Powiatowy Przegląd Taneczny "Katarzynki", którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Przeworska, Starostwo Powiatowe oraz Miejski Ośrodek Kultury. Z radością informujemy, że dzieci z grupy "Pajace" otrzymały zaszczytne I miejsce prezentując się w tańcu "Krakowiak", a dzieci z grupy "Smerfy" III miejsce w tańcu "Polka". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystom naszego przedszkola.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

---------------------------------------------------------------------------

Certyfikat "Bezpieczna Placówka Oświatowa"

Miło nam poinformować, że Instytut Badania Marki przyznał naszej placówce certyfikat "Bezpieczna Placówka Oświatowa". To prestiżowe wyróżnienie jest uhonorowaniem działań przedszkola za wieloletnią bezwypadkową działalność jak również skuteczność działań na rzecz zapewnienia przedszkolakom bezpiecznych warunków do zabawy i nauki.

 


 

 

"Przedszkole w ruchu"

 
Z radością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało tytuł "PRZEDSZKOLE W RUCHU" nadany przez Ministra Edukacji Narodowej. Realizujemy wiele działań, które mają na celu wyrabianie nawyków zdrowego stylu życia, dbamy o aktywność fizyczną naszych wychowanków w połączeniu ze zdrowym odżywianiem. Otrzymany tytuł jest dla nas ważnym i prestiżowym wyróżnieniem, uhonorowaniem naszych działań, które podejmujemy przy współpracy z rodzicami i partnerami przedszkola. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stawia on przed nami nowe wyzwania i zobowiązuje do dalszego podnoszenia jakości naszej pracy.


 
« poprzedni artykuł
 
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska