• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Dzień Europejski w Przedszkolu
09.05.2014.

DZIEŃ EUROPEJSKI

W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 W PRZEWORSKU

Grupa "Myszki" - przygotowanie i degustacja pizzy (Włochy)

Dzieci z grupy "Myszki" odbyły fascynującą podróż przez Włochy. To kraj, w którym mieszkał Pinokio, dlatego też wysłuchały o nim bajki czytanej przez nauczyciela. Maluchy poznały mapę Włoch, flagę narodową, degustowały pizzę. Na zakończenie zajęcia słuchały muzyki gondolierów z Wenecji, ogladały albumy o słonecznej Italii. To przecież w Rzymie mieszkał kiedyś Nasz Papież....

Grupa "Krasnale" - malowanie tulipanów (Holandia)

Dzieci z grupy 3-4 latki "Krasnale" poznały jeden z krajów Unii Europejskiej jakim jest Holandia. Już same gwiazdki na fladze Unii wzbudziły wielkie zaciekawienie, trzeba było je koniecznie policzyć. Flaga Holandii też zdaniem dzieci bardzo ładna i kolorowa, ale najładniejsze widoki z tego kraju szczególnie słynne niekończące się pola kolorowych tulipanów. Dlatego też dzieci same wykonały te piękne kwiaty, które równo ułożone były namiastką "kwiatowych dywanów ", z których słynie Holandia. Na koniec pamiątkowe zdjęcie i możliwość pomachania chorągiewkami.

Grupa "Promyczki" - czytanie baśni Andersena, budowanie z klocków lego (Dania)

Dzieci z grupy "Promyczki" udały się "samolotem" do Danii. Kraj ten okazał się przedszkolakom znany, szczególnie chłopcom, którzy świetnie znają firmę Lego produkującą ulubione klocki. Dzieci odwiedziły stolicę Danii - Kopenhagę i poznały jej zabytki z wspaniałą rzeźbą małej syrenki umieszczonej na skale nad brzegiem morza w porcie. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci była wiadomość, że w Danii rządzi królowa Małgorzata II. Przedszkolaki zapoznały się również z duńskim autorem znanych na całym świecie baśni H.Ch. Andersenem. Dzieci wymieniały znane im baśnie i ulubionych bohaterów, a na koniec wysłuchały jednej z nich o małym, brzydkim kaczątku,które przemieniło się w pięknego łabędzia. Po powrocie do przedszkola wszyscy świetnie bawili się klockami Lego, kolorowali ilustrację z kaczątkiem i marzyli o prawdziwym wyjeździe do Legolandu.

Grupa "Zajączki" - zatańczenie "Krakowiaka" (Polska)

W grupie "Zajączki" dzieci przedstawiły krótką prezentację dotyczącą naszego kraju. Już od dłuższego czasu trwały przygotowania. Dzieci poznały najważniejsze tradycje, zabytki związane z Polską. Uczyły się piosenek np. "Polska, nasz dom", wiersza "Kto, ty jesteś? Polak mały...", tańca "Krakowiak", rozmawiały o Warszawie, Krakowie. Poznały hymn Polski, wiedzą, że Polska należy do Unii Europejskiej. W tym dniu w sali pojawił się duży "Smok", który zainteresował dzieci, chętnie kolorowały jego podobiznę, słuchały legendy o smoku wawelskim, tańczyły "Krakowiaka" w pięknych strojach - były dumne z siebie. Na koniec prezentacji dotyczącej naszego kraju układały mapę Polski z pociętego obrazka. Był to dzień pełen wrażeń.

Grupa "Smerfy" - przygotowanie i degustacja sałatki greckiej (Grecja)

Dzieci z grupy "Smerfy" miały okazję zapoznać się z Grecją - historią tego kraju, językiem, hymnem, barwami narodowymi i kuchnią. Podróż po Grecji zaczęła się na mapie Europy. Zaprezentowane zostały ilustracje przedstawiające flagę, godło Grecji, wazy greckie oraz olimpijskie dyscypliny sportowe. Grecja słynie z bogactwa smaków i zapachów wyśmienitych potraw. Odbyła się degustacja oliwek, sera feta, winogron oraz różnych rodzajów sałat. Dzieci samodzielnie przygotowały sałatkę grecką, koreczki owocowo-oliwkowo-serowe. Całość zakończyły kolorowaniem flagi greckiej.

Grupa "Pajace" - pokaz mody (Francja)

Grupa "Pajace" wybrała do prezentacji największy kraj w Europie zachodniej - Francję. Tematem przewodnim było zorganizowanie pokazu mody, z którego słynie stolica państwa Paryż. W sali zorganizowano "kącik francuski", w którym przedstawiono ciekawostki dotyczące zabytków Paryża oraz ciekawych, interesujących i godnych odwiedzenia regionów Francji. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały bardzo ciekawe kreacje do zaprezentowania na pokazie mody. Były to kreacje: letnie, balowe i sportowe. W pokazie, który odbył się na pięknie oświetlonym dywanie w rytmie muzyki wzięły udział dziewczynki i chłopcy. Wszyscy prezentowali się pięknie i wytwornie. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i na pewno przyczynił się do bliższego poznania państwa, członka Unii Europejskiej jakim jest Francja.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
630 lat praw miejskich
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska
betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combetturkeytwitch viewer bothack forum