• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Pożegnanie starszaków
21.06.2018.

"Wyruszamy w wielką podróż,

przedszkole żegnamy...

Zostawiamy nasze panie, salę zostawiamy.

Smutki pójdą gdzieś daleko, uśmiech błyśnie wkoło.

Szkoła wita nas wesoło: dzyń, dzyń, dzyń..."

To słowa piosenki, którą starszaki żegnały przedszkole. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor przedszkola, rodzice oraz dzieci z innych grup. Po części artystycznej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowe książeczki i piękne albumy ze zdjęciami. W sali zaś częstowały się pysznym ciastem i lodami. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i tańców. Życzymy naszym starszakom dużo uśmiechu i samych sukcesów w szkole! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

B. Grzegorzewska

Czytaj całość
 
30 Lat minęło...
31.05.2018.

Jubileusz Przedszkola Miejskiego Nr 2

30 lat minęło...

W dniach 24,25,28 maja 2018 roku świętowaliśmy 30 urodziny przedszkola. W organizacji jubileuszu towarzyszył nam szczytny i główny cel: pragnęłyśmy, aby razem z nami świętowali nie tylko zaproszeni goście, ale też rodzice naszych przedszkolaków, absolwenci przedszkola oraz cała społeczność Przeworska. Przy tej okazji chciałyśmy też zaprezentować dorobek naszej placówki, a w szczególności: umiejętności dzieci. Aby wytyczone cele osiągnąć, należało uroczystości rozłożyć w czasie: W rezultacie świętowanie trwało trzy dni.

Uroczystości rozpoczęły się w czwartek uroczystą i wzruszającą mszą świętą w Bazylice p.w. Ducha Świętego w Przeworsku, którą odprawił proboszcz parafii ks. prał. Tadeusz Gramatyka. Piękna oprawa muzyczna przygotowana przez przedszkolaków oraz kosze róż od dzieci niesione w darze, podkreśliły wyjątkowy charakter mszy świętej.

Uroczysta gala jubileuszowa z okazji 30 - lecia powstania naszego przedszkola odbyła się 25 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, gdzie zebrała się cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście. Wśród nich mieliśmy przyjemność gościć: Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, Sekretarza Miasta Przeworska Agnieszkę Zakrzewską, Proboszcza parafii p.w. Ducha Świętego ks. prał. Tadeusza Gramatykę, byłą dyrektor przedszkola Zofię Zawadzką, dyrektorów przedszkoli i szkół miejskich, dyrektora MOK-u, emerytowanych pracowników placówki, przedstawicieli Rady Rodziców, absolwentów przedszkola, rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo przedszkolaków oraz pracowników przedszkola. Oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dokonała dyrektor przedszkola Barbara Bujny, serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Po części oficjalnej przyszedł czas na oczekiwany program. Z dużą energią i uśmiechem przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, muzyczne oraz recytatorskie. Część artystyczną dodatkowo uświetniły występy absolwentów naszego przedszkola. Wszyscy spisali się rewelacyjnie! Występujących publiczność nagrodziła gromkimi brawami, co małym artystom przynosiło wiele dumy i radości. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców konkursu literackiego pt. „Nasze przedszkole”, którym pani dyrektor Barbara Bujny oraz organizator konkursu pani Halina Superson pogratulowały i wręczyły nagrody. Laureaci wspólnie z rodzicami zaprezentowali wiersze napisane specjalnie na tę okazję. Niespodzianką był teatrzyk „Paweł i Gaweł” przedstawiony przez rodziców. Galę jubileuszową poprowadziła pani Ewa Biłas, która z humorem i wdziękiem zapowiadała kolejnych występujących. Na zakończenie Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel złożył najserdeczniejsze życzenia sukcesów na kolejne lata przekazując prezent dla dzieci - domek do ogródka przedszkolnego. Następnie życzenia i gratulacje składali inni goście. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat naszej placówki i osiągnięć naszych wychowanków. Po uroczystości goście zaproszeni udali się do budynku przedszkola, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej uwieczniającej tę ważną rocznicę. Obchody zakończyły się poczęstunkiem, gdzie przy kawie goście wspominali minione lata i snuli plany na przyszłość.

W poniedziałek 28 maja w przedszkolu już od rana na dzieci czekało dużo atrakcji: m.in. bajkowe dmuchańce, mydlane bańki, a Kapitan Jack i piratka Palmonutka zaprosili dzieci do zabawy przy szantach i pirackiej muzyce. Te atrakcyjne niespodzianki dla dzieci ufundował Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, za co bardzo dziękujemy. Po południu we wszystkich grupach odbyły się uroczyste spotkania z rodzicami. Przygotowane przez dzieci wiersze, piosenki oraz upominki były miłą niespodzianką, a wspólny słodki poczęstunek uwieńczeniem uroczystości jubileuszowych. W tym dniu wszystkie dzieci wyszły z przedszkola z prezentem i balonikiem z logo przedszkola. Mamy nadzieję, że jubileusz naszego przedszkola i towarzyszące mu uroczystości - pełne wrażeń, wzruszeń, miłego, radosnego nastroju, ale też i refleksji - na długo pozostaną w pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowania uroczystości 30-lecia naszej placówki. Dziękujemy przyjaciołom, sponsorom, bez których uroczystość nie odbyłaby się w tak pięknej oprawie. Wszystkim zaproszonym gościom z całego serca dziękujemy za uświetnienie swą obecnością jubileuszu 30-lecia Przedszkola, za życzenia, kwiaty i upominki dla dzieci. DZIĘKUJEMY !!!

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku

 
Rekrutacja do Przedszkola
09.02.2018.
 
 
 

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku informuje, że zapisy nowych dzieci w wieku od 3 do 6 lat do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 rozpoczną się od dnia 01.03.2018r. do dnia 30.03.2018r.

  • Karty zapisu dziecka do przedszkola można pobrać w sekretariacie przedszkola dopiero od dnia 01.03.2018r.

  • Wypełnione karty zapisu dziecka należy składać wyłącznie w sekretariacie przedszkola (prosimy o czytelne i kompletne wypełnienie wszystkich danych)

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola w bieżącym roku szkolnym składają na kolejny rok szkolny Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu (do pobrania u nauczycieli poszczególnych grup dopiero po 20 lutym 2018r.).


Szczegółowe informacje na temat zasad
prowadzenia postępowania rekrutacyjnego do przedszkola w zakładce dla rodziców

Czytaj całość
 
Wielki bal karnawałowy
28.01.2018.

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
W piątek 26 stycznia nasze przedszkolaki po raz pierwszy bawiły się na "Wielkim balu karnawałowym" zorganizowanym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego wspólnie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Przeworsku. To dopiero była zabawa!!! Przystrojona balonami i serpentynami sala, bajkowy wystrój sceny, skoczna i rytmiczna muzyka, dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje oraz radosny nastrój zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel witając serdecznie dzieci, ich opiekunów oraz rodziców życząc wszystkim wspaniałej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń. Zabawa rozpoczęła się na "całego". Tańce przeplatane śmiesznymi zabawami i konkursami, mega wystrzałowe efekty specjalne - sztuczny śnieg, konfetii, bańki mydlane z wytwornicy, deszcz spadających cukierków i wiele innych rekwizytów zapewnili profesjonalni animatorzy Fifi i Dyzio Studia Fama. Miłym akcentem był również słodki poczęstunek przygotowany przez panie kucharki. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie, a to było głównym celem tego balu. Uśmiech na twarzach przedszkolaków to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą towarzyszyć nam do kolejnego balu za rok. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli starań, aby dzieci pięknie prezentowały się na balu. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy oraz Panu Burmistrzowi za dofinansowanie zespołu prowadzącego zabawę dla dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
 
 
 
 
 
 

 

 

Czytaj całość
 
Bal Karnawałowy
22.01.2018.
 

Zapraszamy wszystkich Przedszkolaków na 

 
 

który odbędzie się 26 stycznia 2018 roku

W programie przewidziano moc atrakcji: śmieszne konkursy i zabawy z mnóstwem rekwizytów, deszcz cukierków z wyrzutni, konfetti, wytwornica baniek i śniegu, malowanie włosów.

Całą imprezę poprowadzą Fifi i Dyzio z Zespołu Fama.

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska