• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Nauczyciele
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Wielkanocne zwyczaje
11.04.2017.

Wielkanocne zwyczaje

Aby przybliżyć polskie obyczaje Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy "Promyczki" i "Zajączki" w dniu 11.04.2017 r. przygotowały uroczystość pt. "Wielkanocne zwyczaje". Program, scenografia i stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i nadały tej uroczystości niepowtarzalny urok oraz pozostawiły niezapomniane wrażenie. Na występach obok społeczności przedszkolnej nie zabrakło naszych wspaniałych Rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor w imieniu własnym i pracowników placówki złożyła życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, a dzieci nagrodzone zostały przez Zajączka Wielkanocnego czekoladowymi jajkami. Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta, gdzie złożyły życzenia, wręczyły przygotowane przez siebie i personel świąteczne prezenty Władzom Miasta i Pracownikom Urzędu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie nas w Urzędzie i życzenia świąteczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
A. Maczuga

 Czytaj całość
 
Tradycje wielkanocne
08.04.2017.

Tradycje wielkanocne

Dzieci z grupy "Krasnale" odwiedziły Muzeum Zespołu Pałacowo - Parkowego w Przeworsku. Uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez panią Katarzynę Ignas - etnografa w Dziale Historii Miasta i Regionu Muzeum Zespołu Pałacowo - Parkowego w Przeworsku. Pani Kasia w prosty sposób, zrozumiały przez dzieci przekazała ciekawe wiadomości związane z palmą wielkanocną. Dzieci poznały również sposób wykonania tradycyjnej palmy wielkanocnej. Zapamiętały cztery najważniejsze rośliny: trzcina, kłokoczka, jałowiec i bazie, z których wykonuje się palmy. Zdobyte wiadomości były wykorzystane podczas wykonywania palmy na międzyszkolny konkurs "Najładniejsza palma wielkanocna i Najwyższa palma wielkanocna" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Przeworsku. Rozstrzygnięcie konkursu nastapiło w dniu 06.04.2017. Grupa "Krasnale" zajęła I miejsce w kategorii Przedszkola i Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych. Grupa dzieci z nauczycielką odebrały dyplom i nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
E. Rosół
M. Zając
 
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
08.04.2017.
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem. My również uświadamiamy naszych przedszkolaków, że są dzieci, które inaczej postrzegają świat, mają problemy z rozumieniem relacji społecznych oraz w inny sposób odmienny od naszego, odbierają wrażenia zmysłowe. Te dzieci tak jak wszystkie chcą mieć kolegów, wspólnie się bawić, chodzić do przedszkola i uczyć się nowych rzeczy.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
Solo Dance 2017
07.04.2017.

Prezentacje Taneczne Solo Dance 2017

W Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku w dniu 6 kwietnia 2017 r. odbyły się powiatowe Prezentacje Taneczne "Solo - Dance 2017". Nasze przedszkole reprezentowały:
 
  • Maja Piątek w układzie tanecznym do piosenki Michaela Jacksona "Smoth Criminal"
  • Emilia Morzywałek zatańczyła do utworu z filmu "Alicja w krainie czarów" - "Just like Fire"
  • Lena Pieniążek wykonała "Walc kwiatów do fragmentu baletu pt. "Dziadek do orzechów"
  • Julia Najsarek prezentowała układ taneczny do piosenki "Better When Im Dancin"
  • Kasia Zamorska przedstawiła "Taniec motyli"
 
 
 
 
 
 
Występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami a jury konkursu przyznało wyróżnienia dla Mai Piątek, Leny Pieniążek i Julii Najsarek. Gratulujemy uczestnikom konkursu. W naszej ocenie wszystkie zasłużyłyście na I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
Teatr prima aprilis
31.03.2017.

"Teatr prima aprilis"

Pierwszego kwietnia obchodzony jest prima aprilis, dzień szczególnie związany ze śmiechem i żartami. W grupie "Promyczki" dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego, humorystycznego przedstawienia pt. "Czarny kos", a następnie same wcielały się w bajkowe role, co dostarczyło im wiele satysfakcji. Propozycję zabawy w teatr wykorzystałyśmy by pobudzić dzieci do radości, a jednocześnie rozwijać u nich wyobraźnię i twórcze myślenie. Dzieci z poczuciem humoru mają wyższą samoocenę, lepiej sobie radzą z problemami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Maziarz
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 372
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska