• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
XXIII Przegląd "Godnie Święta"
21.01.2018.

XXIII Przegląd "Godnie Święta"

W dniu 20 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się przegląd obrzędów bożonarodzeniowych "Godnie Święta". W tym dniu rozbrzmiewały znane polskie kolędy i mniej znane pastorałki. Nie zabrakło życzeń od grup kolędniczych i tradycyjnych jasełek. W konkursie bez tremy i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział nasze przedszkolaki. Kolędy i pastorałki zaśpiewały dziewczynki: Maja Bytnar i Julia Kosior z grupy "Smerfy". W kategorii Grupa Kolędnicza z dużym sukcesem zaprezentowały się dzieci z grupy "Zajączki". Za swój występ otrzymały nagrodę pieniężną. Cieszymy się bardzo z wygranej, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 

 

 
Wesołych Świąt
21.12.2017.
Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowa "Opowieść o Bałwanku".
19.12.2017.

Bożonarodzeniowa "Opowieść o Bałwanku"

We wtorek 19 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała odświętna atmosfera, przygaszone światła, blask świec, zapalone choinki. Dzieci z grupy "Pajace" i "Promyczki" w pięknych strojach, przy melodii kolędy weszły do świetlicy wypełnionej przez swoich najbliższych. W tym roku wyjątkowe przedstawienie pt. "Opowiść o bałwanku" przedstawili rodzice działający w przedszkolnym teatrze „A kuku”, natomiast dzieci przygotowały oprawę muzyczną sprawiając wszystkim ogromną radość. Obok Jezuska, Maryi i Józefa pojawili się Trzej Królowie niosący przesłanie dobra i miłości. Występ rodziców przeniósł dzieci do krainy bożonarodzeniowych wzruszeń, za co nagrodzony został gromkimi brawami. Kolędnicy z grupy "Zajączki" przedstawiły w kolędzie obrzędy przeworskie. Po występach nastąpił moment składania sobie życzeń. Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia dzieciom, ich rodzicom i całej społeczności przedszkola. Wspólne kolędowanie i wzajemne życzenia wprowadziły w przedszkolu radosną atmosferę zbliżających się świąt. Jak co roku dzieci udały się z życzeniami do Burmistrza Miasta Przeworska Pana Leszka Kisiela oraz Pracowników Urzędu Miasta. Podczas spotkania nie zabrakło kolędowania, życzeń i świątecznych upominków przygotowanych przez dzieci i personel przedszkola. Za życzenia i piękny występ przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu jasełek bożonarodzeniowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

S. Jurkiewicz

 

 

 

Czytaj całość
 
Wigilia Miejska 2017
17.12.2017.
Wigilia Miejska 2017
 
 
W niedzielę 17 grudnia o godzinie 11.30 nasza placówka już po raz siódmy uczestniczyła w Wigilii Miejskiej. Plac Adama Mickiewicza wypełniony po brzegi mieszkańcami zmienił się w miejsce pełne świątecznych smaków, zapachów i dźwięków. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas świąteczne życzenia od Pana Burmistrza , modlitwa księży Proboszczów Przeworskich Parafii a także kolędy i pastorałki w wykonaniu wokalnych zespołów dziecięcych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników naszego przedszkola a w szczególności pań pracujących w stołówce mogliśmy poczęstować mieszkańców pysznym żurkiem, kapustą z grzybami, domowymi piernikami oraz sernikiem. Każdy mógł do woli spróbować wszystkich potraw, które rozeszły się do ostatniej porcji. Cieszymymy się bardzo, że na kilka dni przez Bożym Narodzeniem w sercach Przeworszczan zagościła gorąca, świąteczna atmosfera. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz
 
Czytaj całość
 
Szlachetna Paczka 2017
08.12.2017.

Ogólnopolska Akcja Świątecznej Pomocy

SZLACHETNA PACZKA 2017

 
Okres świąteczny, to czas obdarowywania się prezentami, dzielenia się z innymi. Z myślą o najbardziej potrzebujących Placówka nasza już po raz piąty dołączyła się do grona osób, które wspierają ideę Ogólnopolskiej Akcji Szlachetnej Paczki i z pomocą swoich współpracowników przygotowała świąteczny prezent, zachęcając do tego pozostałych. Tegoroczna edycja trwała od 23 listopada do 8 grudnia. W tej wyjątkowej akcji do której zachęciliśmy całą społeczność przedszkola kupowaliśmy prezenty na święta dla wybranej przez siebie rodziny. W sobotę 9 grudnia pięknie zapakowane paczki, w których znajdowały się najpotrzebniejsze produkty: żywność, środki czystości, odzież oraz upominki dla rodziny przekazaliśmy do magazynu ZSOiZ w Przeworsku, skąd przez wolontariuszy zawiezione zostały do wybranej przez nas Rodziny. Szlachetna PACZKA to pomoc lokalna, organizowana w miejscowych społecznościach, co gwarantuje jej przydatność i skuteczność. Jest to akcja o niezwykłym ładunku emocji, która utwierdziła nas w przekonaniu, że warto pomagać każdemu, a w szczególności ludziom potrzebującym. Paczka, którą otrzymała Rodzina to coś więcej niż prezent, który spełnia jej potrzeby. To przede wszystkim wyraz prawdziwej miłości, tego że ktoś dostrzegł w nich coś wyjątkowego i uwierzył w nich po to, aby teraz oni uwierzyli w siebie. Mamy satysfakcję, że swoim przykładem pociągnęliśmy innych - naszych przedszkolaków, rodziców, ich rodziny stwarzając możliwość konkretnej pomocy, konkretnej rodzinie. To właśnie jest ważne i świetne w tym przedsięwzięciu.

Serdecznie dziękujemy naszym Dzieciakom i ich Rodzicom

oraz wszystkim Pracownikom Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku

za wspaniały dar serca.

 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska