• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Czas do przedszkola
30.08.2016.

Kochane dzieci!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017

Przed Wami mnóstwo atrakcji; beztroskie zabawy, ciekawe spotkania z interesującymi gośćmi, wspaniałe przedstawienia teatralne, konkursy, uroczystości przedszkolne, niezapomniane wycieczki oraz nowe koleżanki i koledzy.

Drodzy Rodzice - przeczytajcie to ważne!

 • W "Menu witryny" w zakładce "Dla rodziców" szczegółowe informacje dotyczące ramowego rozkładu dnia w przedszkolu.

Listy dzieci z poszczególnych grup wiekowych zamieszczone są na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

Czytaj całość
 
Rozpczynamy nowy rok szkolny
30.08.2016.

Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert Fulghum

Czytaj całość
 
Wakacyjne życzenia
27.06.2016.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

 

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2015/2016 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Szczerze życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Zofia Zawadzka z Nauczycielkami i Pracownikami

Przedszkola Miejskiego nr 2 w Przeworsku


Czytaj całość
 
Czas pożegnać przedszkole
21.06.2016.

W minionym tygodniu odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pożegnanie starszaków z grupy "Pajace" i "Smerfy". Wszystkich przybyłych powitała Pani Dyrektor. Podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i współpracę, dzieciom natomiast życzyła udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni. Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Były oczywiście piękne tańce, piosenki i wiersze, które na rodzicach zrobiły ogromne wrażenie. Z życzeniami na nowej drodze obowiązków szkolnych przyszły maluszki z grupy "Myszki", które wraz z panią Martą zaprezentowały taniec indiański. Na pamiątkę wspólnych chwil spędzonych w przedszkolu dzieci otrzymały od pani Dyrektor i swoich pań gratulacje, dyplomy i upominki. Dziękujemy Rodzicom za słowa uznania i piękne kwiaty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmików na naszym facebooku.
B. Bujny

 

 

Czytaj całość
 
"Mali garncarze" w Medyni Głogowskiej
21.06.2016.

"Mali garncarze" w Medyni Głogowskiej

Dzieci z grupy "Zajączki" i "Promyczki" w dniu 20.06.2016 odwiedziły Skansen w Medyni Głogowskiej. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Zapoznały się z życiem ludzi w dawnych czasach, sposobem wyrobu naczyń codziennego użytku. Pod nadzorem garncarzy nauczyły się toczenia naczyń na kole, rzeźbienia w glinie. Czas wolny spędziły na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Pobyt w tak ciekawym miejscu zakończył się pysznym obiadkiem w pięknej Karczmie Garncarzy. Do przedszkola wróciły dzieci zmęczone lecz pełne wrażeń i uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
M. Rydz
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska