• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Wiosenne kanapki
29.04.2016.

Wiosenne kanapki

W piątek 29 kwietnia maluszki z grupy "Myszki" w ramach realizacji autorskiego programu "Smacznie, zdrowo, kolorowo" pod okiem nauczycieli uczyły się samodzielnie przygotowywać kanapki ze zdrowych produktów. Poznały nazwy wiosennych warzyw i zrozumiały potrzebę ich spożywania. Dzieci smarowały serem kromki i układały pokrojone produkty według własnego uznania i smaku. Pomidor, rzodkiewka, ogórek, papryka, szczypiorek zagościły na niejednej kanapce. Wszystkie wyglądały bardzo apetycznie, kolorowo i w mig znikały z talerzyków, gdyż własnoręcznie wykonane smakują lepiej. Zajęcia kulinarne sprawiły dzieciom wiele radości i były wspaniałą zabawą. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
A. Maczuga


Czytaj całość
 
Edukacja przyrodnicza na żywo
27.04.2016.

Edukacja przyrodnicza na żywo

 
W dniu dzisiejszym gościliśmy wyjątkowe ptaki w naszym przedszkolu. Odwiedziły nas dwie sowy, jastrząb i sokół. Ptaki zaprezentowały się wspaniale nie tylko siedząc, ale i latając ponad głowami dzieci. Ich opiekun opowiedział nam jak żyją drapieżne ptaki w naturalnym środowisku i czym różnią się te grupy ptaków. Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat ich upierzenia. Odważne dzieci i panie zaprosiły naszych gości do lotu i spoczynku na ramieniu. Wizyta była niezwykle ekscytująca i bardzo ciekawa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
B. Bujny
 
 
Czytaj całość
 
Konkurs Piosenki Maryjnej "Totus Tuus"
28.04.2016.

Konkurs Piosenki Maryjnej "Totus Tuus"

W naszym przedszkolu wciąż jest żywa pamięć o Janie Pawle II. Dzieci pogłębiają wiedzę o Ojcu Świętym poprzez udział w konkursach recytatorskich, plastycznych, muzycznych. W tym roku przystąpiły do konkursu wokalnego Piosenki Maryjnej - "Z papieżem śpiewamy Maryi" z okazji III rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Patronat nad konkursem objęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeworsku. Nasze przedszkole w utworach solowych reprezentowali: Nikodem Kowal z grupy "Smerfy" oraz Aleksandra Słonina i Oliwia Chudy z grupy "Myszki". Wszyscy mali soliści wykonali swoje utwory najpiękniej jak potrafili. Uznanie jury i dwa wyróżnienia wyśpiewały sobie 3 letnie dziewczynki Ola Słonina i Oliwia Chudy. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że utwory do tegorocznego konkursu były trudne do wykonania przez dzieci przedszkolne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystom naszego przedszkola, a rodzicom dziękujemy za aktywne zaangażowanie się w konkurs.
M. Maziarz
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia 2016
22.04.2016.

Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia 2016

 
Ostatni tydzień od 18 do 22 kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem ekologa. A wszystko to z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia 2016. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były w tym czasie zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności, jak możemy zadbać o naszą planetę. Z tej też okazji dzieci pięcioletnie wzięły udział w konkursie małych form teatralnych organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku pod hasłem "Palący problem - niska emisja" oraz "Pokonaj cukrzycę". Dzień Ziemi uczciliśmy zdobywając przez grupę "Smerfy" II miejsce w tym konkursie przedstawieniem zatytułowanym "Na ratunek Ziemi". Dzieci uratowały naszą planetę przed zagładą ekologiczną i pokazały, że można zmienić świat wokół siebie na lepszy nawet w tak młodym wieku. W przedstawieniu "Zdrowym być" dzieci z grupy "Pajace" zachęcając innych do zdrowego odżywiania zdobyły III miejsce. Wszystkim młodym artystom biorącym udział w konkursie gratulujemy i dziękujemy.
H. Superson


Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
22.04.2016.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Miło nam poinformować, że nasze dziewczynki z grupy "Promyczki" i "Pajace" zostały laureatkami konkursu plastycznego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia 2016. Gabrysia Puchała zdobyła I miejsce a Julia Ślęk III miejsce. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że tematy tegorocznych prac były niełatwe: "Palący problem - niska emisja" oraz "Pokonaj cukrzycę". Obie grupy zgłosiły do konkursu wiele prac stawiając wszystkim dzieciom równe szanse.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 377
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska