• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości
11.11.2018.

Święto Odzyskania Niepodległości

"11 listopada 1918 r. zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła..."

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka pojęcia te są trudne. W prosty i zrozumiały sposób starałyśmy się przybliżyć dzieciom słowa: patriotyzm, przywiązanie do ziemi ojczystej, do obyczajów i kultury narodowej. W przedszkolu dzieci poznały symbole narodowe, uczyły się hymnu narodowego, chętnie uczestniczyły w konkursach plastycznych, muzycznych związanych z patriotyzmem. Na uroczystości 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości cała społeczność przedszkola odśpiewała hymn narodowy o godzinie 11.11 włączając się w akcję "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ". Natomiast dzieci z grupy "Smerfy" uroczystość tą uświetniły scenką teatralną, piosenkami, wierszami patriotycznymi oraz pięknym tańcem ludowym. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom flagi i pamiątkowe kotyliony oraz zaprosiła na uroczystości, które odbędą się w naszym mieście. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Maziarz
  
Dzień Przedszkolaka na ludowo
22.09.2018.

Dzień Przedszkolaka na ludowo

Prace polowe już zakończone. Żniwiarze, rolnicy, wykonali ciężką pracę a na jej dowód składali dar z wieńców, owoców, orzechów, chleba upieczonego z ziaren z żętego zboża. Nasze przedszkole zachowując tradycje obchodziło doroczne dożynki. Cała społeczność przedszkola włączyła się do ich przygotowania. Starsze grupy przygotowały program artystyczny oparty na założeniach programu rocznego "Polak mały...", oraz programu autorskiego "Regionalizm jako dziedzictwo kulturowe". Występy dzieci uświetniła kapela "Gacoki", której składamy serdeczne podziękowania. Jej utwory porwały przybyłych rodziców, gości, dzieci to tańca. Nie zabrakło plonów ziemi wręczonych gospodarzowi- Pani Dyrektor przez poszczególne grupy oraz regionalnych przękąsek przygotowanych przez personel. Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość – Dzień Przedszkolaka na ludowo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

M. Zając

 

Czytaj całość
 
Uwaga Rodzice
30.08.2018.

Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert FulghumCzytaj całość
 
Wakacyjne życzenia
28.06.2018.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

 

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Szczerze życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Dyrekcja i Pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku


 
Pożegnanie starszaków
21.06.2018.

"Wyruszamy w wielką podróż,

przedszkole żegnamy...

Zostawiamy nasze panie, salę zostawiamy.

Smutki pójdą gdzieś daleko, uśmiech błyśnie wkoło.

Szkoła wita nas wesoło: dzyń, dzyń, dzyń..."

To słowa piosenki, którą starszaki żegnały przedszkole. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor przedszkola, rodzice oraz dzieci z innych grup. Po części artystycznej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowe książeczki i piękne albumy ze zdjęciami. W sali zaś częstowały się pysznym ciastem i lodami. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i tańców. Życzymy naszym starszakom dużo uśmiechu i samych sukcesów w szkole! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

B. Grzegorzewska

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 488
 
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska