• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Nauczyciele
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
22.04.2016.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Miło nam poinformować, że nasze dziewczynki z grupy "Promyczki" i "Pajace" zostały laureatkami konkursu plastycznego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury i Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia 2016. Gabrysia Puchała zdobyła I miejsce a Julia Ślęk III miejsce. Cieszymy się z ich sukcesu tym bardziej, że tematy tegorocznych prac były niełatwe: "Palący problem - niska emisja" oraz "Pokonaj cukrzycę". Obie grupy zgłosiły do konkursu wiele prac stawiając wszystkim dzieciom równe szanse.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
Uczymy się żyć w przyjaźni
17.04.2016.

Uczymy się żyć w przyjaźni

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Bądź zawsze takim przyjacielem"
 
Przyjaźń to największy skarb jaki może posiadać człowiek. Nie ma wątpliwości, że ktoś, kto chce mieć wielu przyjaciół, sam musi być dobrym przyjacielem. Podkreślanie wartości koleżeństwa i przyjaźni od najmłodszych lat jest bardzo ważne i z pewnością zaprocentuje pięknymi więziami, kto wie, może na całe życie. Jak pielęgnować przyjaźń i jak być dobrym przyjacielem? - na to pytanie odpowiedziały dzieci z grupy "Pajace". Bawiąc się przy piosence "Podajmy sobie ręce" tworzyły łańcuch przyjaźni, brały udział w różnych zabawach, a na zakończenie wspólny słodki poczęstunek. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą na temat przyjaźni i rozumieją jej znaczenie w życiu.
B. Bujny
Czytaj całość
 
Kreatywne zabawy piankami " Play- Mais"
17.04.2016.

Kreatywne zabawy piankami "Play-Mais"

 
Na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci z grupy "Pajace" wzbogaciły swoje doświadczenia plastyczne wykorzystując "Play-Mais" - lekką piankę ze skrobi kukurydzianej. Był to świetny pomysł, kolorowe pianki zapewniły dzieciom wspaniałą kreatywną zabawę. Wystarczyło trochę wody, wyobraźni i oczywiście zręcznych rączek, aby powstały fantastyczne dzieła. Zabawa z "Play-Mais" to super sprawa, możemy stworzyć praktycznie wszystko. To ciekawy sposób, by dzieci rozwijały zdolności manualne, swoją wyobraźnię i ćwiczyły małą motorykę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
B. BujnyCzytaj całość
 
Lekcja geografii w przedszkolu
16.04.2016.

Lekcja geografii w przedszkolu

 
W dniu 15 kwietnia 2016 r. grupę "Smerfy" odwiedziła młodzież II klasy przeworskiego gimnazjum z projektem szkolnym. Tematem spotkania była "Lekcja geografii w przedszkolu", na której dzieci poznawały różne kontynenty i zwierzęta je zamieszkujące. Dzieci świetnie się bawiły z młodzieżą, chętnie brały udział w zabawach, wykonywały różnorodne zadania. Na koniec spotkania otrzymały dyplom za aktywność i zaangażowanie. Dziękujemy pani Elżbiecie Wielobób za zorganizowanie ciekawych zajęć z młodzieżą gimnazjalną w naszym przedszkolu.
R. Kuchtar
 
Czytaj całość
 
Mali badacze
13.04.2016.

Mali badacze - eksperymenty i doświadczenia z wodą

 
Zabawy badawcze i eksperymenty w trakcie, których dzieci samodzielnie doświadczają, są podstawą wielokierunkowego ich rozwoju. Odpowiadanie na postawione pytania, dokonywanie prostej analizy i wyciąganie wniosków nie należy do łatwych zadań, jednak gdy podstawą jest zabawa nie stwarza to już takiej trudności. Przekonały się o tym dzieci z grupy "Pajace" zamieniając się w małych naukowców. Z dużym zainteresowaniem i skupieniem obserwowały, eksperymentowały i bardzo chętnie pomagały w prezentowaniu bezpiecznych doświadczeń. Dzieci między innymi badały, co tonie, a co pływa; co się w wodzie rozpuszcza, a co nie; dowiedziały się dlaczego ziemniak w wodzie słonej unosi się; tworzyły zagadkowe płyny. Ze zdumieniem obserwowały kolorowe, musujące bąbelki. Postawienie dzieci w roli badacza, eksperymentatora okazało się wspaniałą zabawą, dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń, emocji i radości a jednocześnie sprawiło, że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
B. Bujny

 

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 82 - 90 z 372
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska