• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie
22.05.2016.

Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

Korzystając z przepięknej majowej pogody starszaki z grupy "Pajace" i "Smerfy" odwiedziły Park Jurajski w Bałtowie - Krainę Dinozaurów. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejażdżki amerykańskim schoolbusem pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi m.in.: wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie, dziki, muflony, alpaki, kozice i wiele innych gatunków rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie tzw. SAFARI. Słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, dzieci mogły dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt. Doskonałym uzupełnieneim terenowej lekcji przyrody był spacer "dolną częścią" Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. Na terenie Sabathówki - wioski czarownic, w przepięknej scenerii dzieci uczestniczyły w grach i zabawach prowadzonych przez przyjazne czarownice. Poruszając się po specjalnie przygotowanej trasie, przy której zlokalizowano ekspozycje nawiązujące tematycznie do poszczególnych okresów geologicznych Ziemi dzieci z zachwytem podziwiały modele dinozaurów naturalnej wielkości, które naprawdę robiły wrażenie i wywoływały podziw. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem słuchały opowieści przewodnika pozyskując wiele cennych informacji na temat dinozaurów i ich życia. Zwiedziliśmy również muzeum, gdzie można było zobaczyć różnego typu wykopaliska. Po krótkiej przerwie na posiłek dzieci świetnie bawiły się na wspaniałym placu zabaw i w Parku Rozrywki. Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki z Parku Jurajskiego. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień wróciliśmy do Przeworska. Było po prostu super! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.

B. BujnyCzytaj całość
 
Wizyta starszaków w szkole
18.05.2016.

Wizyta starszaków w szkole

Niektóre starszaki z grupy "Smerfy" niedługo żegnają nasze przedszkole i po wakacjach rozpoczynają edukację szkolną. Wybraliśmy się więc do Szkoły Podstawowej nr 2 aby ją poznać, wyzbyć się niepewności i niepokoju przed nowym środowiskiem, by z radością 1 września zasiąść w szkolnych ławkach. Odwiedziliśmy uczniów klasy I, obserwowaliśmy przebieg lekcji, wspólnie pracowaliśmy i rozmawialiśmy na temat nauki. Rozpoznaliśmy wśród nich naszych byłych przedszkolaków. Ucieszyły nas upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów. Byliśmy także w sali gimnastycznej, sekretariacie, świetlicy i bibliotece szkolnej. Wszędzie spotkaliśmy się z miłym przyjęciem. Już wiemy, że w szkole będzie dobrze i damy sobie radę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny
16.05.2016.

Rozstrzygnięcie XIV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego

"Współcześni Rycerze Św. Floriana"

Co roku w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku organizowany jest wojewódzki konkurs plastyczny "Współcześni Rycerze Św. Floriana", którego celem jest propagowanie idei zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym oraz bezpiecznego korzystania z dróg. Z radością informujemy, że w tym roku wśród nagrodzonych laureatów znalazła się Madzia Śliwa z grupy "Pajace", która w grupie dzieci w wieku przedszkolnym zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
T. Fussek
Czytaj całość
 
Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku
16.05.2016.

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku

Grupy "Promyczki" i "Pajace" odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku w ramach Tygodnia Bibliotek 2016 pod hasłem "Biblioteka inspiruje". Lekcja biblioteczna dotyczyła tematu recyklingu, jak zrobić "coś" z niepotrzebnych rzeczy. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad segregacji śmieci i jak wpływa ona na ochronę środowiska. Dodatkowo każdy przedszkolak wykonał ciekawą pracę z butelki po napojach ozdabiając ją naklejkami. Dzieci bawiły się wspaniale i wykazały się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska i problemu segregacji śmieci. Każda grupa otrzymała również pamiątkowy dyplom oraz "słodką niespodziankę" i zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
B. Grzegorzewska

Czytaj całość
 
"Wiosenny bal u Smerfów"
13.05.2016.

"Wiosenny bal u Smerfów"

W dniu 12.05.2016r. w grupie "Smerfy" odbył się wiosenny bal. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych strojach. Przy dźwiękach rytmicznej muzyki doskonale się bawiły. Dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach. Na stolikach czekał na nich słodki poczęstunek i soki. Wszyscy byli radośni i chętnie opowiadali o swoich wrażeniach. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie ciekawych strojów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 377
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska