• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również




 
Aktualności
Spotkanie z Elvisem
25.10.2016.

Spotkanie z Elvisem

W poniedziałek 24 października grupę "Myszek" odwiedził niecodzienny gość, jakim był piesek rasy York, o imieniu Elvis. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom, jak należy opiekować się psem oraz jak postępować w przypadku kontaktu z nieznanym zwierzakiem. Pani Basia, właścicielka pieska, w przystępny sposób opowiedziała jak należy opiekować się własnym pupilem. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się wobec napotkanych, nieznanych zwierząt domowych uczulając je w szczególności na zachowanie ostrożności w kontaktach z nimi. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno zbliżać się, dotykać, dokarmiać, ani głaskać nieznanych zwierząt. Pani Basia zaprezentowała dzieciom komendy, na które reaguje pies i pokazała wszystkie umiejętności czworonoga. Na koniec Elvis, jako bardzo dobrze ułożony pies, pozwolił dzieciom na głaskanie, oczywiście wszystko pod czujnym okiem właścicielki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
H. Superson

 




Czytaj całość
 
Audycja muzyczna
18.10.2016.

"Tańce irlandzkie - audycja muzyczna"

Po kilku miesięcznej przerwie 17 października odwiedzili nas muzycy Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Podczas koncertu dzieci poznały trudne nazwy tańców irlandzkich takich jak: Reel, Slip, Jig, Heavy, Jig, Hornpipe, które pięknie zatańczyła tancerka. Pani Marta wykonała także profesjonalny step irlandzki. Chętne dzieci miały tez okazję nauczyć się jednego z tańców. Dzisiejszy koncert był pierwszy z cyklu audycji planowanych w roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku na naszym facebooku.
 

Czytaj całość
 
Spektakl bajkowy "Wiewiórka na drogowym szlaku"
18.10.2016.

Spektakl bajkowy "Wiewiórka na drogowym szlaku"

17.10.2016r. w naszym przedszkolu odbył się spektakl bajkowy pt. "Wiewiórka na drogowym szlaku" grupy teatralnej Bazyl Art. Aktorzy w zabawny sposób przedstawili perypetie wiewiórki, która koniecznie chciała zwiedzić miasto. Swą aktorską grą przedstawili istotne zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad bezpiecznego zachowania się na drogach. Zabawy z aktorami pozwoliły na utrwalenie wiedzy o podstawowych oznaczeniach drogowych. Wiewiórka przypomniała dzieciom rolę oznaczeń odblaskowych oraz znajomość numerów alarmowych. Dzieciom teatrzyk bardzo się podobał, kolejny raz przekonaliśmy się jak zabawne, a jednocześnie pouczające mogą być występy grup teatralnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Rydz

 

 

 

 



Czytaj całość
 
Życzenia z serca płynące
17.10.2016.

Życzenia z serca płynące

Jak co roku Dzień Nauczyciela w naszym przedszkolu odbył się w uroczystej i serdecznej atmosferze. Dzieci z grupy "Pajace" przygotowały program artystyczny, który zaprezentowały najlepiej jak umiały. Były wiersze, piosenki, nowoczesny taniec rap oraz konkurs karaoke. Dzieci życzyły paniom oraz całemu personelowi przedszkola zdrowia, szczęścia, radości i marzeń spełnienia. Każde słowo wypowiedziane przez "małych artystów" wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych gości a upominki "Pastelowe portrety" wykonane przez dzieci wywołały dużo radości i uśmiechu. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do nauczycieli i pracowników obsługi wiele ciepłych słów oraz pogratulowała osobom nagrodzonym i odznaczonym medalami przez Ministra Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
B. Grzegorzewska

 



Czytaj całość
 
Poznajemy zasady ruchu drogowego
02.10.2016.

Poznajemy zasady ruchu drogowego

We wrześniu dzieci z grupy "Zajączki" realizowały tematy kompleksowe poruszające tematykę bezpieczeństwa. Poznały i utwaliły zasady ruchu drogowego, poruszania sie pieszych po drogach oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Znają zasady działania sygnalizacji. Swoją wiedzę utrwalały w czasie wspaniałej zabawy z makietami ulicznymi, gdzie pobudzały inwencję twórczą i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Rydz
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska