• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Nauczyciele
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Piknik Rodzinny
04.06.2016.

Piknik Rodzinny - święto Mamy, Taty i Dziecka

Tradycyjnie od kilkunastu lat spotykamy się całymi rodzinami gdyż bardzo zależy nam na integracji rodziców z przedszkolem - stąd pomysł na wspólną zabawę. Trzeciego czerwca w pogodne piątkowe popołudnie wspólnie świętowały - przedszkolaki, ich rodzice, rodzeństwo oraz cały personel przedszkola. Gości powitała pani dyrektor Zofia Zawadzka życząc wszystkim dobrej zabawy. Zgromadzonym w ogrodzie przedszkolnym gościom w takt Marsza Radeckiego z upominkiem w rączce prezentowały się wszystkie grupy przedszkolne. W krótkiej części artystycznej dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występach przyszedł czas na życzenia, dzieci rozbiegły się w kierunku swoich rodziców z uściskami i prezencikami wyrażając swoją miłość. Miłą niespodziankę dla wszystkich przygotowali aktorzy z przedszkolnego teatru "A kuku". Tym razem była to inscenizacja wiersza J. Brzechwy "Spóźniony słowik". Jak zwykle wszyscy spisali się rewelacyjnie. Śmiechu było co niemiara. Wreszcie przyszedł czas na zabawę, było wesoło, kolorowo i głośno. Nad całością czuwał wodzirej, który wraz z dziećmi śpiewał znane piosenki i zapraszał do tańca. Odbyły się także konkursy sprawnościowe, chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakowało. Jak to na pikniku - dzieci ucieszyły dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn i ciasta upieczone na tę okoliczność. Panie kucharki zapraszały na pyszny żurek i bigos przygotowany w przedszkolnej kuchni. Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy zarówno dla dzieci, rodziców i nas pracowników przedszkola. Drodzy Rodzice dziękujemy Wam wszystkim za całoroczną współpracę. Cieszymy się z otwartości, zaangażowania wszystkich mam i tatusiów, którzy przez cały rok służą pomocą, wsparciem, dobrym słowem, a przede wszystkim uśmiechem na co dzień. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców z przedszkolnego teatru "A kuku", Rady Rodziców oraz dziękujemy sponsorom:
  • Panu Marcinowi Siuście - sklep mięsny ADMAR
  • Pani Marzenie Kluz - sklep mięsny ARMA
  • Firmie handlowej Lobex
  • Panu Tomaszowi Pieniążkowi
  • Panu Markowi Jakubów
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
 
Czytaj całość
 
Audycje muzyczne dla przedszkolaków
01.06.2016.

Audycje muzyczne dla przedszkolaków

W dniu 31 maja 2016 odbyła się kolejna audycja muzyczna prowadzona przez Szkołę Muzyczną JAMAHA z Rzeszowa. Podczas tego spotkania dzieci poznały instrumenty pochodzące z różnych krajów. Prezentowali je muzycy i podróżnicy, którzy przywieźli je z Meksyku, Kuby, Australii, Afryki. Ciekawe jest to, że dzieci mieszkające na różnych kontynentach grają na tykwach wyjedzonych przez termity, drzewach, nasionach, grzechotkach wykonanych z wysuszonych orzechów lasów tropikalnych. Fajnie było posłuchać takiej muzyki i zatańczyć dziwny taniec. Dziękujemy muzykom ze Szkoły Muzycznej YAMAHA z Rzeszowa za wspaniałą audycję i możliwość poznania takich nietypowych instrumentów. Dodatkowo dzieci z grupy "Pajace" odwiedziły w tym dniu Szkołę Muzyczną w Przeworsku. Było to podsumowanie cyklicznych audycji muzycznych, na które zapraszani byliśmy przez cały rok szkolny. Poznaliśmy znanych kompozytorów, słuchaliśmy muzyki poważnej. Ciekawe były też zabawy z nutkami i pięciolinią. W ramach współpracy otrzymaliśmy nagrody z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
T. Fussek

Czytaj całość
 
"BIEGANIE TO U NAS RODZINNE"
31.05.2016.

"BIEGANIE TO U NAS RODZINNE"

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega, Przeworsk Biega 2016 pod hasłem "BIEGANIE TO U NAS RODZINNE" chętne dzieci z nazsego przedszkola wzięły udział w biegu na dystansie 50 m, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku zaś patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Przeworska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałej kondycji fizycznej, by jeszcze nie raz mogły zdobywać sportowe laury.
B. Bujny
Czytaj całość
 
Kochane Mamusie
25.05.2016.
 
PS.
Z życzeniami przesyłamy wirtualne serduszko a małą niespodziankę przygotowujemy na wspólne świętowanie w dniu 03 czerwca na Pikniku Rodzinnym
Czytaj całość
 
Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej
25.05.2016.

Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej w Przeworsku

W dniu 24.05.2016 przedszkolaki z grup „Pajace”, „Smerfy", „Krasnale”, „Zajączki” udały się na pieszą wycieczkę do dzielnych strażaków. Dzieci były bardzo zaangażowane, słuchały pogadanki o pracy strażaków, o tym jak należy się zachować w sytuacjach zagrożenia, stawiały pytania. Następnie strażacy pokazali dzieciom jak wygląda wyposażenie wozu strażackiego, prezentowali przedmioty, mówili do czego służą i jak się nazywają. Dzieci mogły wejść do środka wozu i poczuć się jak prawdziwi strażacy. Najbardziej podobało się dzieciom zjeżdżanie strażaków po rurze, rozkładanie bardzo wysokiej drabiny oraz sposób gaszenia pożaru wodą. Dziękujemy strażakom za miłe przyjęcie. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

E. Rosół

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 372
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska