• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Spotkanie z Mikołajem
29.11.2016.
 

we wtorek 6 grudnia 2016 roku w godzinach od 900 - 1200

Czytaj całość
 
Przegląd Taneczny
28.11.2016.

IV Powiatowy Przegląd Taneczny "Katarzynki"

Dnia 25 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku odbył się IV Powiatowy Przegląd Taneczny "Katarzynki", którego celem była popularyzacja tańca, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz wspólna zabawa najmłodszych. Nasze przedszkole w tańcach "Tańcząca wiewióreczka", "Krakowiak", "Grozik" i "Polka Dziadek" reprezentowały dzieci z grup "Krasnale", "Smerfy", "Pajace" i "Zajączki". Z radością informujemy, że dzieci z grupy "Krasnale" i "Smerfy" otrzymały zaszczytne wyróżnienie. Wszystkie grupy taneczne zostały obdarowane pamiątkowym dyplomem oraz słodkościami. Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystom naszego przedszkola.

 Czytaj całość
 
Pasowanie na Przedszkolaka
23.11.2016.
 
Dnia 22 listopada 2016 roku w najmłodszej grupie przedszkolnej "Myszki" odbyło się uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i pokazały jakie znają zabawy. Zaproszeni rodzice mieli okazję zobaczyć jak ich pociechy współpracują z innymi dziećmi, a na zakończenie wszyscy razem wykonali prace plastyczne pt. "Owocowy zawrót głowy". Po występach to rodzice złożyli ślubowanie, a czarodziejski ołówek Pani Dyrektor sprawił, że dzieci zostały pasowane na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki a rodzicom przyznano odznakę "Dzielnego rodzica". Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
H. Superson.
 


Czytaj całość
 
"Nastroje Jesieni" - konkurs plastyczny
17.11.2016.

"Nastroje Jesieni" - Konkurs plastyczny

Zwracając uwagę dzieci na piękno i zmienność otoczenia obserwowanego w barwach jesieni wzięliśmy liczny udział w XIX Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Nastroje Jesieni" organizowanym corocznie przez MOK w Przeworsku. Komisja dostrzegła i doceniła prace trzech naszych przedszkolaków: Mileny Kulpy i Michała Buchmana z grupy "Pajace" oraz Matyldy Płoskoń z grupy "Zajączki" przyznając im I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Nagrodzone prace wyróżniały się walorami plastycznymi, wrażliwością autora, kolorystyką i fakturą. Cieszymy się bardzo i gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

J. Wołowiec

Czytaj całość
 
Narodowe Święto Niepodległości
10.11.2016.

Narodowe Święto Niepodległości

"...Polsko kochana, dziś święto Twoje, dlatego właśnie z flagą stoję. W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności, w hołdzie poczucia ludzkiej godności. Biało-czerwona flaga powiewa"

Od najmłodszych lat wzbudzamy w dzieciach miłość do Ojczyzny. Symbole narodowe: godło i flaga Polski znane i szanowane są przez każde dziecko w przedszkolu. Dnia 9 listopada w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego 11 Listopada z udziałem zaproszonych rodziców dzieci przedszkolnych. Sześciolatki z grupy "Smerfy" zaprezentowały montaż słowno - muzyczny "Z pieśnią powróci historia", który został odebrany przez wszystkich entuzjastycznie. Na twarzach obecnych można było wyczytać wyraz zadumy i zachwytu, pojawiły się także łzy wzruszenia. Była to niepowtarzalna lekcja historii. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzieci chętnie uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych, które później wykonały wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Na koniec naszego patriotycznego spotkania zaproszono wszystkich rodziców razem z dziećmi do wzięcia udziału w miejskich uroczystościach Święta Narodowego. Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaków czego sami byliśmy świadkami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
R. Kuchtar

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska