• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Występy przedszkolaków
27.10.2016.

Występy przedszkolaków w Ratuszu Miejskim

Odpowiadając na zaproszenie Burmistrza Miasta Przeworska wystąpiliśmy dla mieszkańców naszego miasta podczas rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy ogród, balkon lub taras. Grupa "Promyczki" wcieliła się w ogrodników i przedstawiła inscenizację muzyczno - ruchową do piosenki "Jestem sobie ogrodniczka", "Zajączki" zaprezentowały taniec "Grozik" a "Pajace" zatańczyły "Rap w ogrodzie". Występy zakończyła grupa "Smerfy" "Wesołą poleczką". Cieszymy się bardzo, że mogłyśmy zaprezentować zdolności taneczne i naturalny urok naszych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
J. Wołowiec
 


Czytaj całość
 
Konkurs piosenki
27.10.2016.

Konkurs piosenki anglojęzycznej

"One, two, three sing with me!"

W naszym przedszkolu odbyła się I edycja przedszkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej pt. "One, two, three sing with me!" zorganizowana przez nauczycielkę j. angielskiego Panią Olę Brud. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy i umiejętności językowych, popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę, kształtowanie postawy otwartości i obycia ze sceną. Podczas konkursu przedszkolaki w obecności swoich rodziców i kolegów na wysokim poziomie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, językowe oraz rytmiczne. I miejsce zdobyła Gabrysia Sykała, II miejsce Emilka Wielobób, III miejsce Zosia Majcher. Pozostali wykonawcy zostali zasłużenie wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów i dziękujemy za wspaniałą zabawę!. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
A.Brud
 

 


Czytaj całość
 
Bądź ostrożny na drodze
26.10.2016.

"Bądź ostrożny na drodze"

Nasze przedszkole odwiedziły policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Przeworsku. Panie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Panie policjantki uświadomiły dzieciom konieczność używania odblasków w celu lepszej widoczności przedszkolaków na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z maskotką policyjną - misiem i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Dzięki takim spotkaniom, dzieci bedą darzyły policję zaufaniem i będą miały świadomość, że zawsze mogą zwrócić się do policjanta o pomoc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
H. Superson

Czytaj całość
 
Spotkanie z Elvisem
25.10.2016.

Spotkanie z Elvisem

W poniedziałek 24 października grupę "Myszek" odwiedził niecodzienny gość, jakim był piesek rasy York, o imieniu Elvis. Celem wizyty było uświadomienie dzieciom, jak należy opiekować się psem oraz jak postępować w przypadku kontaktu z nieznanym zwierzakiem. Pani Basia, właścicielka pieska, w przystępny sposób opowiedziała jak należy opiekować się własnym pupilem. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się wobec napotkanych, nieznanych zwierząt domowych uczulając je w szczególności na zachowanie ostrożności w kontaktach z nimi. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno zbliżać się, dotykać, dokarmiać, ani głaskać nieznanych zwierząt. Pani Basia zaprezentowała dzieciom komendy, na które reaguje pies i pokazała wszystkie umiejętności czworonoga. Na koniec Elvis, jako bardzo dobrze ułożony pies, pozwolił dzieciom na głaskanie, oczywiście wszystko pod czujnym okiem właścicielki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
H. Superson

 
Czytaj całość
 
Audycja muzyczna
18.10.2016.

"Tańce irlandzkie - audycja muzyczna"

Po kilku miesięcznej przerwie 17 października odwiedzili nas muzycy Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Podczas koncertu dzieci poznały trudne nazwy tańców irlandzkich takich jak: Reel, Slip, Jig, Heavy, Jig, Hornpipe, które pięknie zatańczyła tancerka. Pani Marta wykonała także profesjonalny step irlandzki. Chętne dzieci miały tez okazję nauczyć się jednego z tańców. Dzisiejszy koncert był pierwszy z cyklu audycji planowanych w roku szkolnym 2016/2017 w naszym przedszkolu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku na naszym facebooku.
 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska