• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Nauczyciele
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również

 
Aktualności
Poznajemy zasady ruchu drogowego
02.10.2016.

Poznajemy zasady ruchu drogowego

We wrześniu dzieci z grupy "Zajączki" realizowały tematy kompleksowe poruszające tematykę bezpieczeństwa. Poznały i utwaliły zasady ruchu drogowego, poruszania sie pieszych po drogach oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Znają zasady działania sygnalizacji. Swoją wiedzę utrwalały w czasie wspaniałej zabawy z makietami ulicznymi, gdzie pobudzały inwencję twórczą i pomysłowość. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Rydz
Czytaj całość
 
Witaminowe szaszłyki owocowe
02.10.2016.

Witaminowe szaszłyki owocowe

W czwartek 29 września dzieci z grupy "Promyczki" w ramach realizacji autorskiego programu "Smacznie, zdrowo, kolorowo" postanowiły samodzielnie przygotować pyszne szaszłyki owocowe. Wszystkie owoce przyniesione przez dzieci zostały umyte, a niektóre z nich obrane ze skórki przez panie. Wśród owoców były śliwki, jabłka, gruszki, winogrona, brzoskwinie, a także owoce egzotyczne; banany, kiwi, mango. Przed przystąpieniem do pracy dzieci umyły rączki i włożyły fartuszki. Przedszkolaki samodzielnie wybierały owoce i nabijały na patyczki zachowując zasady bezpieczeństwa. Wszystkie szaszłyki wyglądały bardzo apetycznie i kolorowo. Owocowe frykasy smakowały dzieciom może dlatego, że same je zrobiły. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji, a przy tym dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają witaminy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
A. Maczuga
 
 Czytaj całość
 
Wycieczka do apteki
29.09.2016.

Wycieczka do apteki

Realizując tygodniowy temat pt. "Ja i środowisko" dzieci z grupy "Promyczki" zapoznały się z pracą farmaceuty i jego atrybutami. Wycieczka do apteki i wygłoszona krótka prelekcja przez farmaceutę pozwoliły dzieciom zrozumieć potrzebę zażywania leków podawanych tylko przez osobę dorosłą. Dziękujemy pracownikom Apteki Różanej za serdeczne przyjęcie dzieci i miłe upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Maziarz
 


Czytaj całość
 
Wycieczka do Teatru
25.09.2016.

Wycieczka do Teatru

22 września 2016 dzieci z grupy "Pajace" i "Smerfy" były na spektaklu "Gra" Katarzyny Kawalec w Teatrze "Maska" w Rzeszowie. Inicjatorami i sponsorami widowiska byli Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz rzeszowski Teatr "Maska". Sztuka poprzez zabawową formę opowieści teatralnej pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i troski o własne zdrowie i życie oraz promowała nr ratunkowy 112. Dzieci zadowolone z wycieczki wróciły do Przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
M. Zając
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2016
21.09.2016.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2016

Dzisiaj w przedszkolu Dzień Przedszkolaka, okazja to nie byle jaka. Klaunów w przedszkolu dziś gościmy i świetnie z nimi się bawimy. Tańce, zagadki, wspólne śpiewanie, dziś wszystkie dzieci są roześmiane. Hej, mamo, tato, dobrze tu mamy i coraz lepiej wszystkich znamy! Od dziś już tęsknić mniej będziemy i jutro chętnie tu przyjdziemy - H. Superson
 
We wtorek 20 września, już po raz czwarty świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Palmonutka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wesołym akcentem był też fikuśny kolorowy balonik dla każdego dziecka. Maluchy bardzo chętnie bawiły się. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, a te najmłodsze jak pokonały strach i nieśmiałość. Dzień Przedszkolaka to radosna edukacja, wesoła zabawa dla wszystkich dzieci. To czas czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
 
 

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 372
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska