• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Życzenia świąteczne
24.12.2016.
Czytaj całość
 
Przedszkolaki z życzeniami świątecznymi
22.12.2016.

Przedszkolaki z życzeniami świątecznymi

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia kolędnicy z grupy "Smerfy" udały się z życzeniami do Burmistrza Miasta Przeworska Pana dr Leszka Kisiela oraz Pracowników Urzędu Miasta. Podczas spotkania nie zabrakło kolędowania, życzeń i świątecznych upominków przygotowanych przez dzieci i personel przedszkola. Za życzenia i piękny występ przedszkolaki zostały obdarowane słodyczami. Bardzo dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie nas w Urzędzie i życzenia świąteczne.
 

 

 

 Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowa bajka
18.12.2016.

Bożonarodzeniowa bajka

W piątek 16 grudnia w naszym przedszkolu zapanowała odświętna atmosfera, przygaszone światła, blask świec, zapalone choinki. Dzieci w pięknych strojach, przy melodii kolędy weszły do świetlicy wypełnionej przez swoich najbliższych. W tym roku wyjątkowe przedstawienie przedstawili rodzice i nauczyciele działający w przedszkolnym teatrze „A kuku”, natomiast dzieci przygotowały oprawę muzyczną sprawiając wszystkim ogromną radość. Fabuła utworów znanych dzieciom: "Czerwony Kapturek", "Dziewczynka z zapałkami", "Królewna Śnieżka", "Kopciuszek", "stała się podstawą do stworzenia scenariusza przedstawienia świątecznego. Obok Jezusa, Maryi i Józefa pojawiły się postacie baśniowe niosące przesłanie dobra i miłości. Prezentacja bajki wywołała wiele wzruszeń i nagrodzona została gromkimi brawami. Później z Przeworskimi obrzędami wystąpili kolędnicy z grupy Smerfy. Przedszkolaki z niezwykłym zapałem recytowały starodawne życzenia, śpiewały kolędy i pastorałki. Wszyscy swoje role odegrali w sposób profesjonalny, jak prawdziwi aktorzy. Po występach nastąpił moment składania sobie życzeń. Pani dyrektor, złożyła świąteczne życzenia dzieciom, ich rodzicom i całej społeczności przedszkola. Wspólne kolędowanie i wzajemne życzenia wprowadziły w przedszkolu radosną atmosferę zbliżających się świąt. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie tak pięknego i wzruszającego przedstawienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.

 

Czytaj całość
 
Wigilia Miejska 2016
18.12.2016.

Wigilia Miejska 2016

W niedzielę 18 grudnia o godz. 1130 placówka nasza już po raz szósty uczestniczyła w Wigilii Miejskiej. W tym dniu Plac Adama Mickiewicza wypełniony po brzegi mieszkańcami zmienił się w miejsce pełne świątecznych smaków, zapachów i dźwięków. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły nas świąteczne życzenia od Pana Burmistrza, modlitwa Księży Proboszczów Przeworskich Parafii a także kolędy i pastorałki w wykonaniu wokalnych zespołów dziecięcych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników naszego przedszkola a w szczególności pań pracujących w stołówce mogliśmy poczęstować mieszkańców pysznym żurkiem, gołąbkami, domowymi piernikami i drożdżowym makowcem. Każdy mógł do woli spróbować wszystkich potraw, które rozeszły się do ostatniej porcji. Cieszymy się bardzo, że na kilka dni przed Bożym Narodzeniem w sercach Przeworszczan zagościła gorąca, świąteczna atmosfera. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Kluz - za sponsorowanie produktów do przygotowania posiłków na wigilię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.Czytaj całość
 
MOBILNE PLANETARIUM
14.12.2016.

MOBILNE PLANETARIUM W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz dostarczył wszystkim wielu ciekawych i kosmicznych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
B. Bujny
 

 

 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 393
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

1% DLA PRZEDSZKOLA


Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:

PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska