• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
"Nastroje Jesieni" - konkurs plastyczny
17.11.2016.

"Nastroje Jesieni" - Konkurs plastyczny

Zwracając uwagę dzieci na piękno i zmienność otoczenia obserwowanego w barwach jesieni wzięliśmy liczny udział w XIX Konkursie Plastycznym i Fotograficznym "Nastroje Jesieni" organizowanym corocznie przez MOK w Przeworsku. Komisja dostrzegła i doceniła prace trzech naszych przedszkolaków: Mileny Kulpy i Michała Buchmana z grupy "Pajace" oraz Matyldy Płoskoń z grupy "Zajączki" przyznając im I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Nagrodzone prace wyróżniały się walorami plastycznymi, wrażliwością autora, kolorystyką i fakturą. Cieszymy się bardzo i gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

J. Wołowiec

Czytaj całość
 
Narodowe Święto Niepodległości
10.11.2016.

Narodowe Święto Niepodległości

"...Polsko kochana, dziś święto Twoje, dlatego właśnie z flagą stoję. W hołdzie żołnierzom, w hołdzie wolności, w hołdzie poczucia ludzkiej godności. Biało-czerwona flaga powiewa"

Od najmłodszych lat wzbudzamy w dzieciach miłość do Ojczyzny. Symbole narodowe: godło i flaga Polski znane i szanowane są przez każde dziecko w przedszkolu. Dnia 9 listopada w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego 11 Listopada z udziałem zaproszonych rodziców dzieci przedszkolnych. Sześciolatki z grupy "Smerfy" zaprezentowały montaż słowno - muzyczny "Z pieśnią powróci historia", który został odebrany przez wszystkich entuzjastycznie. Na twarzach obecnych można było wyczytać wyraz zadumy i zachwytu, pojawiły się także łzy wzruszenia. Była to niepowtarzalna lekcja historii. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzieci chętnie uczyły się wierszy i pieśni patriotycznych, które później wykonały wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Na koniec naszego patriotycznego spotkania zaproszono wszystkich rodziców razem z dziećmi do wzięcia udziału w miejskich uroczystościach Święta Narodowego. Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaków czego sami byliśmy świadkami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
R. Kuchtar

 Czytaj całość
 
Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"
06.11.2016.

Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

 
Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców". W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci. Za czynny udział w projekcie nasze przedszkole otrzymało certyfikat, pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Realizacja projektu jest współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe projektu zapewnia Minister Zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
 
 
 
Czytaj całość
 
Występy przedszkolaków
27.10.2016.

Występy przedszkolaków w Ratuszu Miejskim

Odpowiadając na zaproszenie Burmistrza Miasta Przeworska wystąpiliśmy dla mieszkańców naszego miasta podczas rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy ogród, balkon lub taras. Grupa "Promyczki" wcieliła się w ogrodników i przedstawiła inscenizację muzyczno - ruchową do piosenki "Jestem sobie ogrodniczka", "Zajączki" zaprezentowały taniec "Grozik" a "Pajace" zatańczyły "Rap w ogrodzie". Występy zakończyła grupa "Smerfy" "Wesołą poleczką". Cieszymy się bardzo, że mogłyśmy zaprezentować zdolności taneczne i naturalny urok naszych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
J. Wołowiec
 


Czytaj całość
 
Konkurs piosenki
27.10.2016.

Konkurs piosenki anglojęzycznej

"One, two, three sing with me!"

W naszym przedszkolu odbyła się I edycja przedszkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej pt. "One, two, three sing with me!" zorganizowana przez nauczycielkę j. angielskiego Panią Olę Brud. Celem konkursu było podnoszenie wiedzy i umiejętności językowych, popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę, kształtowanie postawy otwartości i obycia ze sceną. Podczas konkursu przedszkolaki w obecności swoich rodziców i kolegów na wysokim poziomie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, językowe oraz rytmiczne. I miejsce zdobyła Gabrysia Sykała, II miejsce Emilka Wielobób, III miejsce Zosia Majcher. Pozostali wykonawcy zostali zasłużenie wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów i dziękujemy za wspaniałą zabawę!. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
A.Brud
 

 


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 383
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska