• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Spotkanie ze Szkołą Yamaha
07.02.2017.

Spotkanie ze Szkołą Yamaha 

W naszym przedszkolu 6 lutego odbyła się kolejna audycja muzyczna pt. "Polskie tańce ludowe i narodowe", przygotowana przez nauczycieli ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Rzeszowa. Podczas koncertu dzieci poznały dwa tańce - polonez i polkę rzeszowską, które pięknie zatańczyli tancerze, miały okazję obejrzeć stroje z różnych regionów Polski - strój góralski, krakowski, łowicki oraz rzeszowski. Przedszkolaki mogły również przymierzyć piękne stroje i spróbować swoich sił w tańcu. Wszystkim audycja bardzo się podobała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
 
Czytaj całość
 
Karnawałowy bal w przedszkolu
05.02.2017.

Karnawałowy bal przebierańców w przedszkolu

"Jest karnawał, w czasie karnawału wszyscy urządzają bale"

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. To wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w bohaterów znanych bajek. W piątek 3 lutego przedszkolaki bawiły się na przedszkolnym balu przebierańców. Tego dnia już od wczesnych godzin porannych dzieci wchodziły do sal w swoich wymarzonych kostiumach. Można było spotkać wróżki, księżniczki, królewny, biedronki, delikatne motylki, rycerzy, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana oraz wiele innych postaci. Bardzo trudno było rozpoznać, kto ukrywa się pod kolorowym, karnawałowym strojem. Sale i świetlica przedszkolna przystrojone łańcuchami, serpentynami i balonami, wyglądały bajecznie i kolorowo. Po śniadaniu, gdy już wszyscy byli gotowi do zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal. Po barwnej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce, w rytm skocznej muzyki, które były przeplatane zabawami i konkursami. Wszystkich połączyła wspaniała zabawa, którą zapewnili nam profesjonalni wodzireje. Radosny uśmiech na buźkach naszych dzieci to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu za rok. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli starań, aby dzieci pięknie prezentowały się na balu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
B. Bujny
 

Czytaj całość
 
Ogólnopolski Konkurs "Uśmiech Dziecka"
01.02.2017.

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

"Uśmiech Dziecka"

Z dumą informujemy, że przedszkole nasze znowu w gronie finalistów. W ogólnopolskim konkursie "Uśmiech Dziecka" organizowanym w ramach VI edycji Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" w Warszawie zdobyliśmy III miejsce oraz super nagrody.
  • 7 gier planszowych firmy GRANNA
  • 11 książek ufundowanych przez Wydawnictwo Znak sp. z.o.o..
  • Pasta i szczoteczka do zębów Aquafresh dla każdego dziecka z przedszkola
 
 
 
 
Pracę na konkurs przygotowały dzieci z grupy "Zajączki" z nauczycielką Barbarą Bujny. Serdecznie gratulujemy autorom pracy.
 
Czytaj całość
 
XXII Przegląd "Godnie Święta"
14.01.2017.

XXII Przegląd "Godnie Święta"

12 stycznia w MOK w Przeworsku odbył się przegląd obrzędów bożonarodzeniowych "Godnie Święta". W tym dniu rozbrzmiewały znane polskie kolędy i mniej znane pastorałki. Nie zabrakło życzeń bożonarodzeniowych od grup kolędniczych i tradycyjnych jasełek. W konkursie bez tremy i z wielkim zaangażowaniem wzięły udział nasze przedszkolaki. W kategorii Grupa kolędnicza z dużym sukcesem zaprezentowały się dzieci z grupy "Smerfy" i za swój występ otrzymały wyróżnienie. Kolędy i pastorałki zaśpiewały dziewczynki Emilia Wielobób z grupy "Smerfy", Emilia Śliwa, Maja Bytnar i Gabriela Sykała z grupy "Pajace". Jury doceniło występ Gabrysi przyznając jej nagrodę. Cieszymy się bardzo i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
J. Wołowiec
 
 
 


Czytaj całość
 
Życzenia świąteczne
24.12.2016.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska