• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Wojewódzki konkurs plastyczny
10.05.2012.

Wojewódzki konkurs plastyczny

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w X jubileuszowej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego przez Muzeum w Przeworsku po hasłem:

"Współcześni Rycerze Św. Floriana"

Patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie, Podkarpacki Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i Starosta Powiatu Przeworskiego. Naczelnym celem konkursu było zapoznanie dzieci z różnorodnością zadań wykonywanych przez Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną na rzecz ratowania życia, zdrowia oraz mienia czlowieka.
Prace naszych przedszkolaków:

Oliwii Bemben i Karola Przywary otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

 

         

 

Czytaj całość
 
2 maja - Święto Flagi
04.05.2012.

2 maja – Święto Flagi

                                       Piękny jest Biały Orzeł, piękna jest biel i czerwień.                                       Piękna nasza Ojczyzno – kochać będziemy Cię wiernie!

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zwany też Świętem Flagi, obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Święto przypomina trudne i dumne dzieje naszej Ojczyzny. Biało-czerwone flagi zdobiące tego dnia nasze domy, place i ulice pozwalają nam poczuć dumę z dokonań naszych przodków. By uczcić to młode państwowe święto 2 maja w dniu Święta Flagi dzieci z naszego przedszkola ubrane w uroczyste stroje zaprezentowały okolicznościowy program na Rynku naszego miasta przed zgromadzoną publicznością. Dzień Flagi był lekcją patriotyzmu dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że nasi „mali patrioci” zapamiętają to święto i będą wspominać go miło.

Czytaj całość
 
"Kolorowy Mikrofon"
04.05.2012.

II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej

„KOLOROWY MIKROFON”

Dnia 28 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyło się przesłuchanie konkursowe piosenki dziecięcej „KOLOROWY MIKROFON”. Dzieci bardzo lubią śpiewać, jest to ich naturalna potrzeba, która uwrażliwia młodych ludzi. Poprzez sprawdzanie się na konkursach dzieci się otwierają, nabierają śmiałości i wyrażają swoje emocje. Nasi mali artyści bardzo pięknie zaprezentowali się na scenie – gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na artystycznej drodze! Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników, wręczanie nagród i dyplomów, które nastąpi 1 czerwca podczas obchodów „Dnia Dziecka”.

Rozstrzygnięcie II Powiatowego Festiwalu Piosenki Dzieciecej "Kolorowy mikrofon"

III miejsce - Nina Majczak

Wyróżnienia:

  • Konstancja Kucab
  • Anna Masztalerz

Czytaj całość
 
Przedszkolaki z Biało-Czerwoną
27.04.2012.

Przedszkolaki z Biało-Czerwoną

„Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska…”/J.P.II/-uczmy naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać ojczyznę!

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja w piątek 27 kwietnia w naszym przedszkolu zorganizowano uroczystą akademię. Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie, obchody przebiegały w szczególnie uroczystej atmosferze. Przedszkolaki odśpiewały hymn państwowy zachowując przy tym właściwą postawę. Dzieci z grup "Smerfy", "Pajace" i "Plastusie" przygotowały część artystyczną - wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce ludowe. Obchody tego święta miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych. Wierzymy, że nasi podopieczni "karmieni" treściami patriotycznymi - na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie - w przyszłości będą mogli powiedzieć "Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem".

Czytaj całość
 
Ciekawostka przyrodnicza
25.04.2012.

Ciekawostka przyrodnicza 

W tym roku nietypową atrakcją w naszym ogródku stał się wysyp smardza jadalnego. Ze względu na rzadkość występowania obecnie objęty jest ścisłą ochroną gatunkową. Obowiązuje całkowity zakaz zbioru na wszystkich naturalnych stanowiskach. Wspaniałe walory smakowe oraz okres występowania (wczesna wiosna) w dawnych czasach zachęcał do jego zbioru. Niejednokrotnie gościł na królewskich czy szlacheckich stołach. Nielada gratką dla zapalonego grzybiarza jest znalezienie smardza jadalnego.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 388 - 396 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska