• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Spotkanie wielkanocne w przedszkolu
04.04.2012.

Spotkanie wielkanocne

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i w naszych sercach radość trwa". W takim radosnym i wiosennym nastroju przebiegało spotkanie wielkanocne w naszym przedszkolu. Dzieci z grupy „Pajace” przedstawiły świąteczny program artystyczny, poprzez który przybliżyły tradycje Świąt Wielkanocnych. Wiersze i piosenki ubarwione były kolorowymi strojami i tematyczną dekoracją, co wszystkich obecnych wprowadziło w świąteczny nastrój. W spotkaniu brały udział wszystkie dzieci z przedszkola oraz zaproszeni goście, a także cały personel przedszkola. Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta, gdzie złożyły życzenia świąteczne władzom miasta i pracownikom urzędu. Tego typu spotkania niosą ze sobą zawsze radość i uśmiech dziecka, wprowadzają w atmosferę nadchodzących świąt.

Czytaj całość
 
Warsztaty kulinarne
30.03.2012.

Warsztaty kulinarne

Mając na uwadze, że gotowanie to sztuka 24 marca 2012 roku w przedszkolu odbył się pokaz kulinarny dla pracowników. Warsztaty przygotowały i prowadziły nauczycielki Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, które chciały udowodnić, że gotowanie jest łatwe i każdy może spróbować. Podczas tego spotkania Panie przedstawiły nowe trendy kulinarne, pokazały w jak efektowny sposób przygotować niekonwencjonalne potrawy, wykonać dekoracje z warzyw i owoców, udzielały fachowych porad. Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku składają Pani Renacie Zając i Pani Renacie Jedynak serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania za ogromny wkład włożony w przygotowanie i pokaz kulinarny dla pracowników z naszego przedszkola.

Czytaj całość
 
Konkurs recytatorski
29.03.2012.

Konkurs recytatorski „Bawimy się wierszami J. Brzechwy i J. Tuwima”

W roku szkolnym 2011/2012 w grupie „Pajace” realizowany jest program autorski pt. „Wpływ literatury dziecięcej na kształtowanie wszechstronnego rozwoju dziecka”. Jeden z realizowanych tematów poświęcony był twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci przez dłuższy okres czasu poznawały wiersze tych autorów, tworzyły scenki teatralne, podejmowały zabawy w teatr ,wcielały się w rolę bohaterów z wierszy. Podsumowaniem tego był konkurs recytatorski „Bawimy się wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima", który odbył się 28.03.2012. Adresowany był do dzieci przedszkolnych w wieku od 3-5 lat. Ogromnym powodzeniem cieszyła się prezentacja wierszy w wykonaniu dzieci wraz z rodzicami, z babciami i rodzeństwem.

Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, interpretację, rekwizyty, stroje oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentowanych wierszy komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce - Julia Buchman z mamą

I miejsce - Ania Masztalerz

II miejsce - Sebastian Brodzik

III miejsce - Korneliusz Kilar

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książeczkami. Rodzice byli bardzo zaangażowani w przygotowaniu swoich pociech. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem i wniósł wiele radości.

Czytaj całość
 
Janusz Korczak przyjaciel dzieci
26.03.2012.

Janusz Korczak przyjaciel dzieci

 

W związku z obchodami roku Janusza Korczaka grupa „Plastusie” odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Przeworsku. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z postacią Janusza Korczaka – człowieka o wielkim sercu, który swoje życie poświęcił dla dzieci. Blisko sto lat temu Janusz Korczak powołał do życia Maciusia, małego chłopca, który zostaje królem i chce uczynić wszystkie dzieci szczęśliwymi, dać im prawo decydowania o sobie. Książka o przygodach małego króla bardzo zainteresowała dzieci, a w szczególności sama sylwetka Króla Maciusia Pierwszego. Dzięki przygotowanym rekwizytom dzieci mogły wcielić się w postać małego króla. Dodatkowo przedszkolaki obejrzały działy z różnymi książkami, katalogi biblioteczne, zapoznały się ze sposobami odnalezienia potrzebnej książki wśród tysięcy innych. Dzieci były cały czas aktywne. Świadczyły o tym ich wypowiedzi, pytania oraz uważne słuchanie objaśnień. Dzieci z naszego przedszkola z przyjemnością odwiedzają Bibliotekę.

 

 

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty w przedszkolu
02.03.2012.

Dzień Otwarty w przedszkolu

W tym roku 1 marca po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków. Po uroczystym powitaniu dzieci wraz ze swoimi rodzicami odbyły podróż po całym przedszkolu. W każdej sali zabaw czekały na nie niespodzianki. Dzieci mogły uczestniczyć w teatrzyku kukiełkowym "Czerwony Kapturek", zajęciach plastyczych, zabawach muzyczno-ruchowych, oglądać bajki na dużym ekranie, bawić się wspólnie z rówieśnikami w kącikach zabawach częstując się słodkim deserem przygotowanym przez personel. Rodzice chętnie podejmowali rozmowy z nauczycielkami pozyskując ważne informacje związane z adaptacją dziecka w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Dzień otwarty pozwolił rodzicom zobaczyć jak funkcjonuje ich dziecko w grupie, jak nawiązuje kontakt zarówno z rówieśnikami jak i z dorosłymi. Ponadto rodzice mogli uswiadomić sobie i dziecku jak może wyglądać rozstanie na czas jego pobytu w przedszkolu od września. Zabawom nie było końca, dopiero magiczny dzwoneczek przypomniał dzieciakom o powrocie do domu. Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

Zdjęcia do nabycia w zakładzie fotograficznym Foto - Jacek

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 388 - 395 z 395
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska