• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Jestem sobie przedszkolakiem
12.11.2010.

Pasowanie na Przedszkolaka

pasowanie na przedszkolaka

Dla nowo przyjętych dzieci w przedszkolu najtrudniejsze są pierwsze tygodnie września, kiedy trzeba włożyć wiele wysiłku i serca, aby przekonać je, że przedszkole jest przyjaznym dla nich miejscem. Z wieloletnich doświadczeń wynika, że akceptacja nowego miejsca przez nowe przedszkolaki trwa zwykle trzy , cztery tygodnie, a potem już każdego dnia jest lepiej, lepiej, coraz lepiej… I nadchodzi czas, kiedy można zorganizować uroczystość która jest już tradycją przedszkola – Pasowanie na przedszkolaka. Jest to uroczystość niezwykle ważna dla społeczności przedszkolnej, a przede wszystkim dla rodziców, którzy z dużym przejęciem oczekują tego dnia.

pasowanie na przedszkolakapasowanie na przedszkolaka

 

Dzieci z grupy „Plastusie” mają już za sobą okres adaptacji w nowym środowisku, poprzez systematyczną pracę nauczycielek nabyły też umiejętności przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej, współdziałania w zabawie i w sytuacjach zadaniowych. Aby być pasowanym i zdobyć plakietkę „Jestem Przedszkolakiem” trzeba było się nieźle natrudzić. Dzieci musiały wykazać swoje umiejętności i wiadomości zdobyte w pierwszych miesiącach ich pobytu w przedszkolu. Wraz z rodzicami rozwiązywały zagadki uruchamiając narządy słuchu, wzroku, smaku i dotyku. Utrwalały wiadomości dotyczące zasady właściwego odżywiania się, prezentowały zaproszonym gościom umiejętności artystyczne przedstawiając poznane wiersze, piosenki i tańce. Po sprawnie wykonanych zadaniach wszystkie śmiało przystąpiły do pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor za pomocą kolorowej kredki. Ogromną radość przedszkolakom sprawiła otrzymana plakietka „Jestem Przedszkolakiem” i wspólne zdjęcie z rodzicami. Miłą niespodzianką tej uroczystości była sałatka owocowa dla wszystkich uczestników.

 

Czytaj całość
 
Ruch na pierwszym miejscu! Ruch to zdrowie!
26.10.2009.

 

Pożegnanie lata 2009 Potrzeba ruchu u dzieci w wieku przedszkolnym jest szczególnie duża, a wręcz niezbędna. Systematycznie i prawidłowo prowadzone ćwiczenia rozwijają i doskonalą takie cechy motoryczne jak: szybkość, siłę, zwinność, wytrzymałość, uczą sprawności ruchowej, w biegu, w skokach, wspinaniu, rzutach, chwytach, itp.
Kształtują również wartościowe cechy charakteru, takie jak: odwaga, samodzielność, wytrwałość, gotowość do niesienia pomocy, ambicja, umiejętność kolektywnego działania i pokonywania trudności. Pożegnanie lata 2009
Pożegnanie lata 2009 Biorąc pod uwagę znaczenie ruchu we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym na „Pożegnanie lata” dzieci 5-letnie z grupy „Plastusie” i „Pajace” ubrani w stroje sportowe, niczym prawdziwi sportowcy, ochoczo ruszyli na przygotowany tor przeszkód w ogrodzie przedszkolnym.
Konkurencje, z jakimi zmierzyli się nasi reprezentanci dostarczyły wiele emocji i wrażeń oraz przekonania, iż wysiłek fizyczny może sprawić większą frajdę i dać więcej radości niż zabawki. Pożegnanie lata 2009
Pożegnanie lata 2009 Na zakończenie dzieci miały okazję troszkę się pobawić przy muzyce.
  Pożegnanie lata 2009
 

 

Czytaj całość
 
Motto
02.03.2009.

Poświęcając się pracy zawodowej czy obowiązkom domowym, macie Państwo pewność że Wasze pociechy są pod należytą opieką, a przekazując tych kilka informacji o naszej placówce chcemy utwierdzić Was w przekonaniu, że wybór naszego przedszkola to dobra decyzja.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 388 - 390 z 390
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska