• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Przedszkolaki z Biało-Czerwoną
27.04.2012.

Przedszkolaki z Biało-Czerwoną

„Czując się odpowiedzialnym za to wielkie wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska…”/J.P.II/-uczmy naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać ojczyznę!

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja w piątek 27 kwietnia w naszym przedszkolu zorganizowano uroczystą akademię. Mając na uwadze świadomość tego, że uczucia miłości i przywiązania do danego kraju kształtują się już w dzieciństwie, obchody przebiegały w szczególnie uroczystej atmosferze. Przedszkolaki odśpiewały hymn państwowy zachowując przy tym właściwą postawę. Dzieci z grup "Smerfy", "Pajace" i "Plastusie" przygotowały część artystyczną - wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce ludowe. Obchody tego święta miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych, promowanie polskich symboli narodowych wśród najmłodszych. Wierzymy, że nasi podopieczni "karmieni" treściami patriotycznymi - na miarę ich wieku i wyobrażeń o świecie - w przyszłości będą mogli powiedzieć "Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem".

Czytaj całość
 
Ciekawostka przyrodnicza
25.04.2012.

Ciekawostka przyrodnicza 

W tym roku nietypową atrakcją w naszym ogródku stał się wysyp smardza jadalnego. Ze względu na rzadkość występowania obecnie objęty jest ścisłą ochroną gatunkową. Obowiązuje całkowity zakaz zbioru na wszystkich naturalnych stanowiskach. Wspaniałe walory smakowe oraz okres występowania (wczesna wiosna) w dawnych czasach zachęcał do jego zbioru. Niejednokrotnie gościł na królewskich czy szlacheckich stołach. Nielada gratką dla zapalonego grzybiarza jest znalezienie smardza jadalnego.

 

Czytaj całość
 
Bez słów można o wiele więcej...
23.04.2012.

Bez słów można o wiele więcej...

W dniu 20 kwietnia 2012 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia pod hasłem „Dobra energia dla wszystkich” oraz „Starzenie się i zdrowie”. Dzieci z grup „Zajączki” i „Smerfy” wzięły udział w konkursie małych form teatralnych prezentując pantomimę pt. „Słoneczko-dobra energia” z muzyką E. Grieg „Poranek”, Jean Michelle Jarre „Rewolucja” oraz muzyką z filmu „Król lew” pod tytułem „Krąg życia”. Swoim pięknym, niecodziennym występem dzieci oczarowały Jury zdobywając I miejsce, dyplom i nagrody. Gratulujemy!

 

Czytaj całość
 
Laureaci konkursu plastycznego i ekoceramicznego
23.04.2012.

Laureaci w konkursie plastycznym i ekoceramicznym

Dzieci z grupy"Pajace" i "Smerfy" aktywnie zaangażowały się w konkursie plastycznym "Dobra energia dla wszystkich", "Starzenie się a zdrowie". Prace wykonywały różnymi technikami plastycznymi. Konkurs był związany z Obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Przeworsku.

I miejsce - Amelia Jucha z grupy "Pajace"

II miejsce - Nina Majczak z grupy "Smerfy"

III miejsce - Lidia Szczepańska z grupy "Pajace"

Wyróżnienie otrzymały:

Amelia Fołta z grupy "Pajace"

Natalia Dryniak z grupy "Smerfy"

W konkursie ekoceramicznym wyróżnienie za swoją pracę oraz nagrodę otrzymał:

Adrian Bochnak z grupy "Plastusie"

Dzieci w oryginalny sposób przedstawiły w swoich pracach problematykę ekologiczną i prozdrowotną. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

Czytaj całość
 
Zajęcie otwarte dla rodziców
16.04.2012.

Zajęcie otwarte dla rodziców „Wiosenny bal”

Grupy 3 latków „Krasnale” i 4 latków „Zajączki” przygotowały rodzicom przedstawienie pt. „Wiosenny bal”. Dzieci młodsze przebrane w piękne, kolorowe stroje: pszczółek, biedronek, kwiatów i zwierzątek tańczyły na wiosennej łące. Starsze dzieci odświętnie ubrane recytowały wiersze. Całość wzbogaciły tańce i piosenki związane z wiosenną tematyką. Na koniec dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami i słodkim poczestunkiem od zebranych licznie rodziców.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 370 - 378 z 383
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska