• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Kibicujemy Polskiej Drużynie
08.06.2012.

Przedszkolaki z "Dwójki" kibicują Polskiej Drużynie na Euro 2012

Dzieciaki z naszego przedszkola przyłączyły się aktywnie do akcji Minister Edukacji Narodowej: "POLACY 2012 Wszyscy jesteśmy gospodarzami." Maluchy uczyły się kibicowania, ale też zasad Fair Play, rozegrały mini mecz. Jak przystało na prawdziwych kibiców w tym dniu nie zabrakło także gadżetów m.in. trąbek, piszczałek, chorągiewek, szalików, flag oraz obowiązkowo wymalowanych twarzy. Chcieliśmy pokazać maluchom co to jest prawdziwe kibicowanie na stadionie, uczyliśmy piosenek, klaskania, czy meksykańskiej fali, mówiliśmy też o zasadach Fair Play na boisku. Najmłodsze cheerleaderki z przedszkola przedstawiły swój układ taneczny do utworu "Koko Koko Euro Spoko" prezentując swoje stroje i pompony. Na koniec na niezwykłych kibiców czekała słodka niespodzianka.

Czytaj całość
 
Rodzinne świętowanie
29.05.2012.

Rodzinne świętowanie

 
Dnia 25 maja w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny, było to święto całej rodziny; mamy, taty oraz dzieci. W piątkowe popołudnie przy pięknej, słonecznej pogodzie wspólnie bawili się - przedszkolaki, ich rodzice i rodzeństwo oraz cały personel przedszkola. Zgromadzone w ogrodzie przedszkolnym rodziny oglądały występy artystyczne swoich dzieci związane z obchodami Dnia Matki i Ojca. Dzieci otrzymywały gromkie brawa śpiewając piosenki, recytując wiersze, tańcząc. Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła zasłużonym rodzicom dyplomy "Przyjaciela Przedszkola" i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. W ofercie były: domowe ciasta, gorące i zimne napoje, bufet ze słodyczami oraz specjalność przedszkola - smaczny bigos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, malowanie buzi, przejazd na kucyku. Pobyt na pikniku umilał wodzirej, który zabawiał dzieci i dorosłych. Były różnorodne konkurencje oraz zabawy z nagrodami. Rodziny naszych wychowanków spędziły popołudnie w miłej, serdecznej atmosferze. Piknik był też świetną okazją dla maluchów, które dopiero rozpoczną przedszkolną edukację. Pod opieką mamy i taty mogły poznać przedszkole, nauczycielki oraz nowych kolegów i koleżanki. Dzięki zaangażowaniu personelu przedszkola, ofiarności rodziców VIII Piknik Rodzinny zaliczyć można do bardzo udanych. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce.
 

Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. Sąsiedzi mają możliwość poznać się nawzajem, dzieci mogą w bezpiecznym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami.
 
Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Zdrowo żyć to zdrowym być"
29.05.2012.

Rozstrzygnięcie konkursu "Zdrowo żyć to zdrowym być"

 
Cieszymy się z sukcesu Milenki Szafraniec z grupy "Myszki" oraz Amelki Juchy z grupy "Pajace". Obie dziewczynki zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych w konkursie plastycznym "Zdrowo żyć to zdrowym być" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 3 w Przeworsku. W uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród wzięli udział wszyscy uczestnicy konkursu. Cieszymy się i życzymy dalszych sukcesów.
 

Czytaj całość
 
Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie
27.05.2012.

Wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie

 

Korzystając z przepięknej pogody dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Park Jurajski w Bałtowie - Krainę Dinozaurów. Poruszając się po specjalnie przygotowanej trasie, przy której zlokalizowano ekspozycje nawiązujące tematycznie do poszczególnych okresów geologicznych Ziemi dzieci z zachwytem podziwiały modele dinozaurów naturalnej wielkości, które naprawdę robiły wrażenie i wywoływały podziw. Dzieci z wielką uwagą i skupieniem słuchały opowieści pani przewodnik pozyskując wiele cennych informacji na temat dinozaurów i ich życia. Jeden z chłopców wykazał się dużą wiedzą na temat tych zwierząt, co zaskoczyło nawet panią przewodnik. Zwiedziliśmy również muzeum, gdzie można zobaczyć różnego typu wykopaliska. W przerwie dzieci świetnie bawiły się na wspaniałym placu zabaw i w Parku Rozrywki. Po krótkiej przerwie na posiłek dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w ramach których malowały figurki dinozaurów i amonitów, które otrzymały na pamiątkę. Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki z Parku Jurajskiego - największą atrakcją cieszyły się jaja, z których wykluły się małe dinozaury. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień wróciliśmy do Przeworska. Było po prostu super!

 

 

 

Czytaj całość
 
"Moja ojczyzna w wierszu i piosence"
16.05.2012.

W dniu 16 maja 2012 roku w naszej placówce odbyła się II edycja międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego pt. "Moja ojczyzna w wierszu i piosence", którego naczelnym celem było budzenie tożsamości narodowej oraz uwrażliwienie na piękno naszego kraju. W konkursie uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkoli Miejskich nr 2, 3 i 4, które w drodze eliminacji w swoich placówkach zakwalifikowały się do występów. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Jury po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.

Nasi wychowankowie zajęli:

I miejsce w kategorii piosenka - Nina Majczak

I miejsce w kategorii wiersz - Julia Buchman

II miejsce w kategorii wiersz - Korneliusz Kilar

Wyróżnienia:

Piotr Woźniak, Filip Zawadzki, Julia Lech, Anna Masztalerz

Julia Sas, Anielka Wojtaszek, Emilka Bratko-Makaran,

Konstancja Kucab, Kinga Chwasta, Nikola Dzimira, Sebastian Brodzik

Konkurs upłynął w przyjaznej, radosnej atmosferze. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy! Idea konkursu będzie kontynuowana w latach następnych, ponieważ uważamy, że zapoznanie z tradycjami naszego narodu pozwoli nam wzbudzić u dzieci więź z ojczyzną i nauczy kochać swój kraj.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 370 - 378 z 393
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

1% DLA PRZEDSZKOLA


Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:

PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Odwiedza nas: 1 gość
Copyright © Urząd Miasta Przeworska