• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Lody dla ochłody
20.09.2012.

Lody dla ochłody

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego grupa "Pajace" wraz z opiekunami wybrała się na lody. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać smak swojego deseru. Wszystkim dzieciom lody bardzo smakowały. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci mogły pobawić się na placu zabaw w "Ogródku Jordanowskim". Wycieczka była doskonałą lekcją wychowawczą, oprócz pozytywnych emocji - radości i zadowolenia dzieci uczyły się jak należy zachować się w miejscu publicznym oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię .

 Czytaj całość
 
Żegnamy przedszkole - jedziemy na wakacje!
01.07.2012.

Żegnamy przedszkole - jedziemy na wakacje!

Nasze przedszkolaki pożegnały się z przedszkolem, swoimi paniami i kolegami. Były to szczególne chwile dla kończacych edukację pięciolatków, nie zabrakło pełnych wdzięczności uśmiechów, mnóstwa pamiątkowych zdjęć i nie jednej łezki wzruszenia. Po zaprezentowanej części artystycznej: wierszy, piosenek i tańców wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Naszym absolwentom życzymy wiele sukcesów na dalszym etapie kształcenia i samych szóstek w szkole, a rodzicom satysfakcji ze wspaniałych dzieci.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy radosnych i słonecznych wakacji.

Bawcie się bezpiecznie.

Do zobaczenia we wrześniu!


 
 
Czytaj całość
 
Bezpieczne wakacje 2012
01.06.2012.

Bezpieczne wakacje 2012

Uwaga! - dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2012", której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września 2012 roku.
 
Czytaj całość
 
W Zagrodzie Garncarskiej
28.06.2012.

W Zagrodzie Garncarskiej

Dzieci z naszego przedszkola w poniedziałek 25 czerwca pojechały do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Dowiedziały się, że w Medyni dawno temu mieszkało bardzo dużo garncarzy, którzy robili z gliny miski i garnki, a potem sprzedawali je na jarmarkach w różnych miastach. W tamtych czasach takie naczynia były bardzo potrzebne w każdym domu. Poznały również sprzęty używane dawniej. Odważni uczestnicy wycieczki mogli próbować ściąganie swoich butów przy pomocy tzw. "psa", tak jak robili to ludzie dawniej. Można było też spróbować kołysania w drewnianej kołysce. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana przewodnika. Po krótkiej przerwie na posiłek dzieci uczestniczyły w warsztatach - lepiły z gliny miseczki i różne stworki, które zabrały do swoich domów. Mogły też grać w piłkę lub bawić się z nauczycielkami w różne zabawy. Obserowały również garncarza, który demonstrował toczenie naczyń na kole garncarskim. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Czytaj całość
 
Bawimy się w teatr
27.06.2012.

Bawimy się w teatr

Uprzyjemniając pobyt dzieci w przedszkolu często stosujemy małe formy inscenizacji, które wplatają się w wydarzenia życia przedszkola. Stosując taką formę pracy ukazujemy dzieciom piękno języka utworu zarówno współczesnego jak i klasyki, uczymy odróżniać dobro od zła, zachęcamy do twórczego działania i myślenia. W różnych utworach inscenizowanych dziecko występuje jako aktor i widz. Jako aktor nabywa umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu, pokonuje tremę, wyrabia wiarę we własne siły i możliwości. Dzięki współpracy w grupie w czasie przygotowania przedstawienia dziecko uczy się odpowiedzialności za efekt końcowy. Jako widz uczy się sposobów zachowania i reakcji na to, co dzieje się przed nim, rozumienia i wiązania wydarzeń. Małe formy sceniczne mają dużą siłę oddziaływania estetycznego na psychikę dziecka, uwrażliwiają je na piękno słowa, dają radość, humor, dobrą zabawę, uczą kultury zachowania się w teatrze. W naszym przedszkolu odbyły sie teatrzyki i przedstawienia takie jak: "Kolorowe kredki", "Jak Krak zbudował Kraków", "Pączki i faworki u babci Honorki", "Złoty koszyczek", "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", "Święto Niepodległości', "Pomogę mamusi - jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy", " Imieniny czarodzieja - zapoznanie dzieci z wróżbami andrzejkowymi", "Świąteczne zamieszanie", "Jasełka", "Sprzątamy Świat", "Wiosenna opowieść", "Łąka majowa - wiosenny bal", "Dzień Flagi". Pod koniec roku szkolnego w grupie 4-5 latków Smerfy odbyło się przedstawienie bajki pt. "Jaś i Małgosia" na które zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z grup rówieśniczych z naszego przedszkola i Przedszkola Nr 3. Nasze przedstawienie oglądały również babcie a na Zakończenie Roku Szkolnego zaprosiliśmy rodziców. Gra aktorska jest wyjątkową okazją do osiągnięcia sukcesu przez każde dziecko, co jest bardzo ważne w w pierwszym etapie kształcenia. Stymuluje "młodego aktora" do większego wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje też poczucie własnej wartości, godności i nadaje sens twórczej aktywności zarówno dziecka, jak i nauczyciela.

 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 370 - 378 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska