• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Bezpieczne wakacje 2012
01.06.2012.

Bezpieczne wakacje 2012

Uwaga! - dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2012", której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września 2012 roku.
 
Czytaj całość
 
W Zagrodzie Garncarskiej
28.06.2012.

W Zagrodzie Garncarskiej

Dzieci z naszego przedszkola w poniedziałek 25 czerwca pojechały do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Dowiedziały się, że w Medyni dawno temu mieszkało bardzo dużo garncarzy, którzy robili z gliny miski i garnki, a potem sprzedawali je na jarmarkach w różnych miastach. W tamtych czasach takie naczynia były bardzo potrzebne w każdym domu. Poznały również sprzęty używane dawniej. Odważni uczestnicy wycieczki mogli próbować ściąganie swoich butów przy pomocy tzw. "psa", tak jak robili to ludzie dawniej. Można było też spróbować kołysania w drewnianej kołysce. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana przewodnika. Po krótkiej przerwie na posiłek dzieci uczestniczyły w warsztatach - lepiły z gliny miseczki i różne stworki, które zabrały do swoich domów. Mogły też grać w piłkę lub bawić się z nauczycielkami w różne zabawy. Obserowały również garncarza, który demonstrował toczenie naczyń na kole garncarskim. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Czytaj całość
 
Bawimy się w teatr
27.06.2012.

Bawimy się w teatr

Uprzyjemniając pobyt dzieci w przedszkolu często stosujemy małe formy inscenizacji, które wplatają się w wydarzenia życia przedszkola. Stosując taką formę pracy ukazujemy dzieciom piękno języka utworu zarówno współczesnego jak i klasyki, uczymy odróżniać dobro od zła, zachęcamy do twórczego działania i myślenia. W różnych utworach inscenizowanych dziecko występuje jako aktor i widz. Jako aktor nabywa umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu, pokonuje tremę, wyrabia wiarę we własne siły i możliwości. Dzięki współpracy w grupie w czasie przygotowania przedstawienia dziecko uczy się odpowiedzialności za efekt końcowy. Jako widz uczy się sposobów zachowania i reakcji na to, co dzieje się przed nim, rozumienia i wiązania wydarzeń. Małe formy sceniczne mają dużą siłę oddziaływania estetycznego na psychikę dziecka, uwrażliwiają je na piękno słowa, dają radość, humor, dobrą zabawę, uczą kultury zachowania się w teatrze. W naszym przedszkolu odbyły sie teatrzyki i przedstawienia takie jak: "Kolorowe kredki", "Jak Krak zbudował Kraków", "Pączki i faworki u babci Honorki", "Złoty koszyczek", "Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", "Święto Niepodległości', "Pomogę mamusi - jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy", " Imieniny czarodzieja - zapoznanie dzieci z wróżbami andrzejkowymi", "Świąteczne zamieszanie", "Jasełka", "Sprzątamy Świat", "Wiosenna opowieść", "Łąka majowa - wiosenny bal", "Dzień Flagi". Pod koniec roku szkolnego w grupie 4-5 latków Smerfy odbyło się przedstawienie bajki pt. "Jaś i Małgosia" na które zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z grup rówieśniczych z naszego przedszkola i Przedszkola Nr 3. Nasze przedstawienie oglądały również babcie a na Zakończenie Roku Szkolnego zaprosiliśmy rodziców. Gra aktorska jest wyjątkową okazją do osiągnięcia sukcesu przez każde dziecko, co jest bardzo ważne w w pierwszym etapie kształcenia. Stymuluje "młodego aktora" do większego wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje też poczucie własnej wartości, godności i nadaje sens twórczej aktywności zarówno dziecka, jak i nauczyciela.

 
Czytaj całość
 
Kibicujemy Polskiej Drużynie
08.06.2012.

Przedszkolaki z "Dwójki" kibicują Polskiej Drużynie na Euro 2012

Dzieciaki z naszego przedszkola przyłączyły się aktywnie do akcji Minister Edukacji Narodowej: "POLACY 2012 Wszyscy jesteśmy gospodarzami." Maluchy uczyły się kibicowania, ale też zasad Fair Play, rozegrały mini mecz. Jak przystało na prawdziwych kibiców w tym dniu nie zabrakło także gadżetów m.in. trąbek, piszczałek, chorągiewek, szalików, flag oraz obowiązkowo wymalowanych twarzy. Chcieliśmy pokazać maluchom co to jest prawdziwe kibicowanie na stadionie, uczyliśmy piosenek, klaskania, czy meksykańskiej fali, mówiliśmy też o zasadach Fair Play na boisku. Najmłodsze cheerleaderki z przedszkola przedstawiły swój układ taneczny do utworu "Koko Koko Euro Spoko" prezentując swoje stroje i pompony. Na koniec na niezwykłych kibiców czekała słodka niespodzianka.

Czytaj całość
 
Rodzinne świętowanie
29.05.2012.

Rodzinne świętowanie

 
Dnia 25 maja w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny, było to święto całej rodziny; mamy, taty oraz dzieci. W piątkowe popołudnie przy pięknej, słonecznej pogodzie wspólnie bawili się - przedszkolaki, ich rodzice i rodzeństwo oraz cały personel przedszkola. Zgromadzone w ogrodzie przedszkolnym rodziny oglądały występy artystyczne swoich dzieci związane z obchodami Dnia Matki i Ojca. Dzieci otrzymywały gromkie brawa śpiewając piosenki, recytując wiersze, tańcząc. Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła zasłużonym rodzicom dyplomy "Przyjaciela Przedszkola" i zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. W ofercie były: domowe ciasta, gorące i zimne napoje, bufet ze słodyczami oraz specjalność przedszkola - smaczny bigos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, malowanie buzi, przejazd na kucyku. Pobyt na pikniku umilał wodzirej, który zabawiał dzieci i dorosłych. Były różnorodne konkurencje oraz zabawy z nagrodami. Rodziny naszych wychowanków spędziły popołudnie w miłej, serdecznej atmosferze. Piknik był też świetną okazją dla maluchów, które dopiero rozpoczną przedszkolną edukację. Pod opieką mamy i taty mogły poznać przedszkole, nauczycielki oraz nowych kolegów i koleżanki. Dzięki zaangażowaniu personelu przedszkola, ofiarności rodziców VIII Piknik Rodzinny zaliczyć można do bardzo udanych. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce.
 

Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego. Sąsiedzi mają możliwość poznać się nawzajem, dzieci mogą w bezpiecznym otoczeniu bawić się i nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 370 - 378 z 396
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska