• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
08.04.2017.
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy z jakimi borykają się osoby z autyzmem. My również uświadamiamy naszych przedszkolaków, że są dzieci, które inaczej postrzegają świat, mają problemy z rozumieniem relacji społecznych oraz w inny sposób odmienny od naszego, odbierają wrażenia zmysłowe. Te dzieci tak jak wszystkie chcą mieć kolegów, wspólnie się bawić, chodzić do przedszkola i uczyć się nowych rzeczy.
J. Wołowiec
Czytaj całość
 
Solo Dance 2017
07.04.2017.

Prezentacje Taneczne Solo Dance 2017

W Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku w dniu 6 kwietnia 2017 r. odbyły się powiatowe Prezentacje Taneczne "Solo - Dance 2017". Nasze przedszkole reprezentowały:
 
  • Maja Piątek w układzie tanecznym do piosenki Michaela Jacksona "Smoth Criminal"
  • Emilia Morzywałek zatańczyła do utworu z filmu "Alicja w krainie czarów" - "Just like Fire"
  • Lena Pieniążek wykonała "Walc kwiatów do fragmentu baletu pt. "Dziadek do orzechów"
  • Julia Najsarek prezentowała układ taneczny do piosenki "Better When Im Dancin"
  • Kasia Zamorska przedstawiła "Taniec motyli"
 
 
 
 
 
 
Występy dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami a jury konkursu przyznało wyróżnienia dla Mai Piątek, Leny Pieniążek i Julii Najsarek. Gratulujemy uczestnikom konkursu. W naszej ocenie wszystkie zasłużyłyście na I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występów.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
Teatr prima aprilis
31.03.2017.

"Teatr prima aprilis"

Pierwszego kwietnia obchodzony jest prima aprilis, dzień szczególnie związany ze śmiechem i żartami. W grupie "Promyczki" dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego, humorystycznego przedstawienia pt. "Czarny kos", a następnie same wcielały się w bajkowe role, co dostarczyło im wiele satysfakcji. Propozycję zabawy w teatr wykorzystałyśmy by pobudzić dzieci do radości, a jednocześnie rozwijać u nich wyobraźnię i twórcze myślenie. Dzieci z poczuciem humoru mają wyższą samoocenę, lepiej sobie radzą z problemami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
M. Maziarz
Czytaj całość
 
Idzie do nas Pani Wiosna
22.03.2017.

Idzie do nas Pani Wiosna - kolorowa i radosna

Czy istnieje radośniejszy i milszy sposób powitania wiosny niż wyjście jej na spotkania za pomocą śpiewu i tańca? Chyba nie! Właśnie tak dzieci z grupy "Promyczki" powitały pierwszy dzień wiosny. Ruchem, gestem, śpiewem, tańcem, grą na instrumentach, interpretowały piosenki o wiosennej tematyce. Dzieci w kolorowych strojach symbolizujących nadejście wiosny wprowadziły całą społeczność przedszkolną w miły radosny wiosenny nastrój. Pani Wiosna na dobre zagościła w naszym przedszkolu, co widać w pracach plastycznych naszych dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
M. MaziarzCzytaj całość
 
Spotkanie ze Szkołą Yamaha
21.03.2017.

Spotkanie ze Szkołą Yamaha

W poniedziałek 20 marca po raz kolejny gościliśmy muzyków ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Tematem audycji były „Instrumenty dęte blaszane”. Dzieci zostały zapoznane z różnymi rodzajami trąbek: arabską, kibica, wentylową, skrzydłową, rogiem myśliwskim oraz kornetem. Pan Maciej prezentował, jak gra się na wymienionych instrumentach. Zagrał też dzieciom melodię z bajki „Reksio”, a na koniec piękny utwór Ave Maria. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają etapy nauki gry na trąbce, mogły również osobiście wypróbować gry na tych instrumentach. Wszystkim audycja bardzo się podobała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska