• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Święto Flagi
28.04.2017.

... Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste".

W dniu 27.04.2017 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi. W spotkaniu tym wzięły udział wszystkie zaproszone dzieci, ich rodzice a także dziadkowie. Sześciolatki z grupy "Smerfy" zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawiły wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość była bardzo doniosła, wzbudzała miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Na twarzach obecnych można było wyczytać wyraz zadumy i zachwytu dla najmłodszego pokolenia, które stało dumnie z flagami w rękach i prezentowało swój program. Na koniec naszego patriotycznego spotkania dzieci w pięknych strojach zatańczyły "Krakowiaka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
25.04.2017.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W dniu 24 kwietnia dzieci z grupy "Smerfy" i "Pajace" wzięły udział w wycieczce autokarowej do kopalni soli kamiennej w Bochni. Kopalnia to bardzo ciekawe geologicznie miejsce, które przedstawia historię Ziemi, gdy nie było na niej dinozaurów, lecz ciepłe morza. Pani przewodnik ubrana w tradycyjny strój górniczy opowiedziała nam historię najstarszej w świecie kopalni, uzupełnioną prezentacją multimedialną. Wysłuchaliśmy legend o "Skarbniku" - dobrym duchu kopalni i o Św. Kindze" - czyli, skąd się wzięła sól pod Krakowem. A na koniec zjedliśmy pyszny obiad 300 metrów pod ziemią. Zakup wagoników z solą, pamiątkowe zdjęcie i powrót na powierzchnię starym szybem... Super przygoda!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fimików na naszym facebooku.
T. Fussek


Czytaj całość
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia 2017
22.04.2017.

Międzynarodowy Dzień Ziemi i Zdrowia 2017

 
Dzieci z grupy "Zajączki" zajęły I miejsce w konkursie małych form teatralnych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga, Burmistrza Miasta Przeworska oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Przeworsku. Celem konkursu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna i zdrowotna promująca ekologię, ochronę środowiska naturalnego, ochronę przed ryzykiem zachorowań. Tematyka naszego przekazu tanecznego odnosi się do tegorocznego hasła: "W kierunku natury - depresja, porozmawiajmy o niej". Dzieci doskonale przedstawiły problem zachowań rówieśniczych wpływających na codzienne relacje w grupie.
Miło nam również poinformować, że Martynka Litwin z grupy "Pajace" zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi i Zdrowia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmiku na naszym facebooku.
M. Rydz
 
Czytaj całość
 
Wesołych Świąt
11.04.2017.
Czytaj całość
 
Wielkanocne zwyczaje
11.04.2017.

Wielkanocne zwyczaje

Aby przybliżyć polskie obyczaje Świąt Wielkanocnych przedszkolaki z grupy "Promyczki" i "Zajączki" w dniu 11.04.2017 r. przygotowały uroczystość pt. "Wielkanocne zwyczaje". Program, scenografia i stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i nadały tej uroczystości niepowtarzalny urok oraz pozostawiły niezapomniane wrażenie. Na występach obok społeczności przedszkolnej nie zabrakło naszych wspaniałych Rodziców. Na zakończenie Pani Dyrektor w imieniu własnym i pracowników placówki złożyła życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, a dzieci nagrodzone zostały przez Zajączka Wielkanocnego czekoladowymi jajkami. Po przedstawieniu przedszkolaki udały się do Urzędu Miasta, gdzie złożyły życzenia, wręczyły przygotowane przez siebie i personel świąteczne prezenty Władzom Miasta i Pracownikom Urzędu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie nas w Urzędzie i życzenia świąteczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku.
A. Maczuga

 Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska