• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Dzień Mamy i Taty
26.05.2017.

Dla Mamusi i Tatusia

"Dziękujemy Wam Rodzice za wasze serce złote.

My urwisy Was kochamy nie zapomnijcie o tym"

Dwudziestego piątego maja świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. W tym roku uroczyste spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku. Na sali widowiskowej zebrała się cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni rodzice, członkowie rodzin i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Na scenie odbył się uroczysty program w wykonaniu dzieci a następnie scenę eksperymentalną pt. "Kaczka Dziwaczka" przedstawili aktorzy z przedszkolnego teatru "A kuku". Wszyscy spisali się rewelacyjnie. Wzruszające wiersze, przedstawienie "Brzydkie Kaczątko", tańce, piosenki, wesoła i humorystyczna inscenizacja "Kaczki Dziwaczki", gromkie "Sto lat" oraz życzenia i prezenty sprawiły Rodzicom wiele radości i przyjemności. Mamusie i Tatusiowie z dumą patrzyli na swoje dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i podziękować za cierpliwość, zrozumienie i opiekę.

Drodzy Rodzice my też się dołączamy do tych dziecięcych życzeń i dziękujemy Wam wszystkim za całoroczną współpracę. Cieszymy się z otwartości, zaangażowania wszystkich Mam i Tatusiów, którzy przez cały rok służą pomocą, wsparciem i dobrym słowem. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców z przedszkolnego teatru "A kuku", Rady Rodziców oraz dziękujemy sponsorom.

W imieniu

Pracowników Przedszkola

Zofia Zawadzka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz na naszym facebooku.

 


 

 Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny "Współcześni Rycerze Św. Floriana
22.05.2017.

Rozstrzygnięcie XV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Współcześni Rycerze Św. Floriana"

Co roku w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku organizowany jest wojewódzki konkurs plastyczny "Współcześni Rycerze Św. Floriana", którego celem jest propagowanie idei zasad bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej, postawy bezpiecznego zachowania w życiu codziennym oraz bezpiecznego korzystania z dróg. Z radością informujemy, że w tym roku wśród nagrodzonych laureatów znalazła się Kinga Wyczawska z grupy "Smerfy", która w grupie dzieci w wieku przedszkolnym zdobyła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

R. Kuchtar

 

Czytaj całość
 
W Kresowej Osadzie
09.05.2017.

W Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej

Dzieci z grupy "Promyczki", "Krasnale" i "Zajączki" wyruszyły 09.05.2017r. na wycieczkę do Baszni Dolnej i Górnej, gdzie zwiedziły Kresową Osadę. Poznały dawne zawody ludzi: bartnika (pszczelarza), a następnie udały się do "Krainy miodowej", gdzie obserwowały pracę pszczół w sztucznym ulu. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami pszczelej rodziny. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych podczas których ulepiły z wosku świeczkę i ulały figurkę pszczoły, a potem degustowały miód. Ponadto wzięły udział w warsztatach: kowalskim, garncarskim, gdzie tworzyły własnoręcznie rękodzieła, które potem mogły zabrać na pamiątkę. Od kowala przedszkolaki otrzymały podkowę, która ma przynieść szczęście naszemu przedszkolu. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Mimo braku słońca humory dopisywały wszystkim i czas nam szybko upłynął w miłej atmosferze. Wycieczka pozostanie na długo w pamięci, a zakupione pamiątki bedą nam o tym przypominały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i na naszym facebooku. 
A. Maczuga
 

 
Czytaj całość
 
Święto Flagi
28.04.2017.

... Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste".

W dniu 27.04.2017 r. w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi. W spotkaniu tym wzięły udział wszystkie zaproszone dzieci, ich rodzice a także dziadkowie. Sześciolatki z grupy "Smerfy" zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawiły wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość była bardzo doniosła, wzbudzała miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Na twarzach obecnych można było wyczytać wyraz zadumy i zachwytu dla najmłodszego pokolenia, które stało dumnie z flagami w rękach i prezentowało swój program. Na koniec naszego patriotycznego spotkania dzieci w pięknych strojach zatańczyły "Krakowiaka". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
R. Kuchtar
Czytaj całość
 
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
25.04.2017.

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

W dniu 24 kwietnia dzieci z grupy "Smerfy" i "Pajace" wzięły udział w wycieczce autokarowej do kopalni soli kamiennej w Bochni. Kopalnia to bardzo ciekawe geologicznie miejsce, które przedstawia historię Ziemi, gdy nie było na niej dinozaurów, lecz ciepłe morza. Pani przewodnik ubrana w tradycyjny strój górniczy opowiedziała nam historię najstarszej w świecie kopalni, uzupełnioną prezentacją multimedialną. Wysłuchaliśmy legend o "Skarbniku" - dobrym duchu kopalni i o Św. Kindze" - czyli, skąd się wzięła sól pod Krakowem. A na koniec zjedliśmy pyszny obiad 300 metrów pod ziemią. Zakup wagoników z solą, pamiątkowe zdjęcie i powrót na powierzchnię starym szybem... Super przygoda!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i fimików na naszym facebooku.
T. Fussek


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska