• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO


Polecamy również
 
Aktualności
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2017.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

Dzisiaj w przedszkolu Dzień Przedszkolaka, okazja to nie byle jaka. Świetnie się wszyscy razem bawimy - bo lwa i słonia w naszym przedszkolu gościmy. Tańce, zagadki, wspólne śpiewanie, dziś wszystkie dzieci są roześmiane. Hej, mamo, tato, dobrze tu mamy i coraz lepiej wszystkich znamy! Od dziś już tęsknić mniej będziemy i jutro chętnie tu przyjdziemy
 
20 września już po raz piąty świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Palmonutka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wesołym akcentem było spotkanie z Lwem, Słoniem i Minionkiem. Maluchy bardzo chętnie bawiły się z nimi. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, a te najmłodsze jak pokonały strach i nieśmiałość. Dzień Przedszkolaka to radosna edukacja, wesoła zabawa dla wszystkich dzieci. To czas czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
11.09.2017.

Uwaga Rodzice!

20 września świętujemy w przedszkolu

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 
 

W tym dniu dla naszych przedszkolaków zostaną przygotowane ciekawe zabawy.

Zapraszamy wszystkie dzieci

 

Czytaj całość
 
Uwaga Rodzice!
27.08.2017.

Drodzy Rodzice - przeczytajcie to ważne!


Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert FulghumCzytaj całość
 
Wakacyjne życzenia
04.07.2017.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

 

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2016/2017 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Szczerze życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Zofia Zawadzka z Nauczycielkami i Pracownikami

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku


Czytaj całość
 
Żegnamy, żegnamy i dużo życzymy...
22.06.2017.

Żegnamy, żegnamy i dużo życzymy...

W naszym przedszkolu odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania. Dzieci z grup młodszych żegnały starszaków, którzy odchodzili do szkoły. Maluchy życzyły starszakom:..."Dobrze uczcie się w szkole, same piątki zbierajcie, pamiętajcie przedszkole, miło nas wspominajcie". Ale łza kręciła się rodzicom, nauczycielom, pracownikom i wychowankom, bowiem żegnaliśmy Naszą Wspaniałą Panią Dyrektor Zofię Zawadzką, która odchodzi na emeryturę. Były kwiaty, serdeczności, wiersze i piosenki oraz przygotowana na pamiątkę przez dzieci piękna "Laurka", w której mieści się 160 dziecięcych serduszek. Wzruszeniom nie było końca. Proszę jeszcze raz przyjąć podziękowania od Pani Dyrektor.

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę. Dziękuję za dobre rady, wspieranie moich działań, sponsorowanie przedszkola. Dziękuję za nasze wspólne działania: coroczne festyny przedszkolne, wspólne wigilie, niezapomniane przedstawienia teatralne, zaangażowanie i pomoc w organizację wielu innych imprez. Dziękuję wszystkim dzieciom, za radość i dumę jaką mi przynosili swoimi sukcesami. Dziękuję im za to, że psocąc uczyli mnie słuchać, widzieć i cieszyć się małymi z pozoru rzeczami. Dziękuję Wam Drogie Dzieci za to, że jesteście - bo jesteście radością tego przedszkola. Praca dla Państwa, dla Dzieci była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Łezka w oku się kręci na myśl, że to było już ostatnie spotkanie przeżyte w tym jakże wesołym gronie.

Z wyrazami szacunku i poważania

Zofia Zawadzka
 

 


 


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 404
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska