• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
  • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Aktualności
Wielka radość u "Zajączków"
29.05.2023.

WIELKA RADOŚĆ U ,,ZAJĄCZKÓW"!

Duży sukces dla grupy ,,Zajączki" przyniosła wygrana w konkursie ,,Lawendowy latawiec", ogłoszonym przez Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Przeworska. Idea konkursu powstała w wyniku akcji pn. „Podkarpacki lawendowy tydzień – zbudujmy świadomość o padaczce”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat padaczki. Podczas dzisiejszego wydarzenia dr Anna Kozak-Sykała przedstawiła przedszkolakom sposoby postępowania z osobą dotkniętą atakiem padaczkowym. Nasze ,,Zajączki" wykonały wesoły latawiec za który jury przyznało I miejsce. Dumne i szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola z atrakcyjnymi nagrodami. Dziękujemy organizatorom, a dzieciom serdecznie gratulujemy.
 
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Pszczół
29.05.2023.

Światowy Dzień Pszczół

 
Z okazji Światowego Dnia Pszczół w grupie ,,Zajączki" przeprowadzone zostały działania, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół. Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…”. Przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania. Dzieci miały okazję obejrzeć i przymierzyć kapelusz pszczelarski, poznać cykl rozwoju pszczoły oraz role jaką pełnią w ulu, przekonać się do czego służy węza pszczela oraz ramki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym przedszkolnym facebooku.
 
 
Czytaj całość
 
Dzień Flagi
29.05.2023.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień - to miłość, biel - serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste".
 
W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi. W spotkaniu tym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, w którym przedstawiły wiersze i pieśni patriotyczne. Uroczystość była bardzo doniosła, wzbudzała miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych, miała na celu budowanie w dzieciach postawy patriotycznej i tożsamości regionalnej. Wielkie brawa należą się wszystkim dzieciom za piękne występy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików na naszym przedszkolnym facebooku.
 
Czytaj całość
 
Rekrutacja
25.04.2023.
 

Szanowni Rodzice !

Informujemy, że od dnia 04.05.2023 roku rozpoczynamy II etap rekrutacyjny na nowy rok szkolny 2023/2024.

• Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola należy pobrać w sekretariacie przedszkola i złożyć do dnia 11.05.2023 roku (prosimy o czytelne i kompletne wypełnienie wszystkich danych).

ZAPRASZAMY !!!

Czytaj całość
 
Projekt Zdrowe Dzieci
16.04.2023.

PROJEKT "ZDROWE DZIECI"

W ramach realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia pod hasłem "Zdrowe Dzieci" nasze przedszkole otrzymało zestaw kuchenny dla każdego przedszkolaka - widelec, łyżka, nóż, talerzyk oraz pakiet drobnego sprzętu - worki do skakania, piłkę, skakanki, koszyk zakupowy, komplet pacynek - pacynka kucharz i pacynki owocowe. Nauczyciele uzyskali dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych: filmików szkoleniowych, kart pracy i kolorowanek dla dzieci, ciekawostek dietetycznych, zdrowych przespisów - krótko mówiąc, do pakietów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Realizując projekt będziemy podejmować szereg inicjatyw propagowania wśród dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkola zdrowy styl życia, w szczególności poprawę jakości żywienia dzieci i wzrost aktywności fizycznej zgodnie z zasadą, że łatwiej jest wdrażać od dziecka dobre nawyki, niż wypleniać w przyszłości te już zakorzenione.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 561
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
630 lat praw miejskich
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska
betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combetturkeytwitch viewer bothack forum