• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Statut
Napisz do nas
RODO
Deklaracja dostępności


Polecamy również
 
Aktualności
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
22.09.2022.
 
W naszym przedszkolu 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach organizowanych przez animatorów zespołu Palmonutka. W salach odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, co było głównym celem tego spotkania. Kochane przedszkolaki życzymy Wam samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym przedszkolnym Facebooku.
 
Czytaj całość
 
Dzień Kropki
22.09.2022.
 
Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września w naszym przedszkolu. Dzieci i panie tego dnia przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Głównym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki rysowały swoje "dzieła", ozdabiali kropkę, układali "kropkowe" wzory, była także "kropkowa dyskoteka". Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w "kropkowych" zajęciach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym przedszkolnym Facebooku.
 
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności
06.09.2022.

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

 
Miło nam poinformować, że od września w naszym przedszkolu w grupie "Zajączki" jest realizowany Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Celem tego programu jest codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie języka angielskiego.
 
Warto podkreślić, iż program skonstruowany jest tak, że zarówno rodzice w domu, jak i opiekunowie w przedszkolu, w początkowym etapie nauczania nie muszą znać angielskiego, żeby pomóc dzieciom w codziennych zajęciach, co więcej, mogą efektywnie, przez wspólną zabawę, uczyć się razem z nimi.
 
Obcowanie dzieci z językiem w czasie codziennych zabaw w placówce oraz w domu utrwala materiał tak, że dzieci niemal natychmiast wykorzystują go czynnie w czasie spontanicznych zabaw - po prostu zwyczajnie posługują się nim.
KORZYŚCI:
 
Dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie. Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. Cechuje ich wyższa pozycja społeczna i materialna oraz - co chyba najważniejsze - lepsze zdrowie. Wart podkreślić, iż dwujęzyczność opóźnia o 5-6 lat skutki chorób Alzheimera i Parkinsona.

Czytaj całość
 
Zebranie z rodzicami
01.09.2022.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA ZEBRAŃ Z RODZICAMI W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 2 W PRZEWORSKU

Zebrania poszczególnych grup przedszkolnych odbędą się wg poniższego harmonogramu:

Grupa „Myszki” – 05.09.2022r. (poniedziałek) godz. 16.00

Grupa „Krasnale” – 02.09.2022r. (piątek) godz. 16.00

Grupa „Promyczki” – 06.09.2022r. (wtorek) godz. 16.00

Grupa „Zajączki” – 05.09.2022r. (poniedziałek) godz. 16.00

Grupa „Pszczółki” – 05.09.2022r. (poniedziałek) godz. 16.00

Grupa „Smerfy” – 05.09.2022r. (poniedziałek) godz. 16.00


ZE WZGLĘDU NA WAŻNOŚĆ OMAWIANYCH ZAGADNIEŃ OBECNOŚĆ JEDNEGO RODZICA OBOWIĄZKOWA

Niezbędne będzie posiadanie własnego długopisu do wypełnienia dokumentów. Na zebraniu nie mogą być dzieci, dlatego zwracamy się z prośbą, aby dzieci wybrać z przedszkola wcześniej i odwieźć do domu.

 

Czytaj całość
 
Pierwsze dni w przedszkolu
22.08.2022.

Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mama. Pierwsze tygodnie bedą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmian.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyściach, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert Fulghum

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 538
Uczymy dzieci


 

Facebook
 
 
Praca na odległość


 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska
betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combetturkeytwitch viewer botbeylikdüzü korsan taksi