Święto Odzyskania Niepodległości
08.11.2019.

Święto Odzyskania Niepodległości

"Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła..."

Data 11 listopada jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka pojęcia te są trudne. W prosty i zrozumiały sposób starałyśmy się przybliżyć dzieciom słowa: patriotyzm, przywiązanie do ziemi ojczystej, do obyczajów i kultury narodowej. W przedszkolu dzieci poznały symbole narodowe, uczyły się hymnu narodowego, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, muzycznych związanych z patriotyzmem. Na uroczystej akademii w dniu 8 listopada dzieci z grupy "Smerfy" zaprezentowały się piosenkami, wierszami patriotycznymi, a cała społeczność przedszkola odśpiewała hymn narodowy o godzinie 11.11 włączając się w przedsięwzięcie ubiegłorocznej inicjatywy "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ",do której zachęciło nas Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem #SzkołaDoHymnu. Na zakończenie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na uroczystości, które odbędą się w naszym mieście. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

14.10.2019.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień 14 października był w naszym Przedszkolu wyjątkowym dniem, ponieważ obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Serca Pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników przedszkola zabiły mocniej, a na twarzach pojawiły się uśmiechy większe niż na co dzień. Ten ciepły i pogodny nastrój zawdzięczamy dzieciom z grupy PROMYCZKI, które zaprezentowały specjalnie przygotowany na tą okazję występ. Dzieci przedstawiły swój program słowno - muzyczny, zatańczyły i podziękowały swoim Paniom za ich trud, poświęcenie, serdeczność, uśmiech , z którymi spotykają się na co dzień. Były bardzo przejęte swoim występem przed przedszkolem i gośćmi. Przedszkolaki spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia przekazał Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska. Na koniec Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące. Na długo zatrzymamy w pamięci ten podniosły nastrój i obraz odświętnie ubranych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

M. Rydz, B. Grzegorzewska

Pożegnanie lata
27.09.2019.

Pożegnanie lata na ludowo

"Idą w barwnym korowodzie, niosą miód i bochny chleba. Bo za dary naszej ziemi, podziękować przecież trzeba...."

Z kapelą "Gacoki" społeczność przedszkola wraz z rodzicami pożegnała lato a przywitała jesień. Celem imprezy było zapoznanie ze specyfiką regionalizmu i kultury ludowej terenu. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały się w tańcach ludowych tj.: "Lasowiak", "Kujawiak", "Grozik", "Wiewióreczka" oraz w inscenizacji "Święto pieczonego ziemniaka". Dodatkową atrakcją było przedstawienie przedszkolnego teatru "A kuku" w wykonaniu rodziców i dzieci na podstawie utworu "Rzepka" Juliana Tuwima. Oprawa muzyczna Kapeli Ludowej "Gacoki" uświetniła naszą uroczystość. Miłą niespodzianką w tym dniu było otrzymanie Certyfikatu Regionalnego Przedszkola Promującego Zdrowie, który wręczyła naszej placówce Pani Teresa Krasnowska- prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie z Jarosławia wraz z koordynatorem Panią Anną Sawicką. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w licznych zabawach i konkursach promujących zdrowy styl życia. Panie z kuchni serwowały smakowite, regionalne potrawy także z grilla, a Rodzice zasponsorowali domowe pyszności. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, sponsorom oraz kapeli. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

M. Zając

21.09.2019.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

"Dzisiaj w przedszkolu Dzień Przedszkolaka, okazja to nie byle jaka. Świetnie się wszyscy razem bawimy - bo postacie bajkowe w naszym przedszkolu gościmy. Tańce, zagadki, wspólne śpiewanie, dziś wszystkie dzieci są roześmiane. Hej mamo, tato, dobrze tu mamy i coraz lepiej wszystkich znamy! Od dziś już tęsknić mniej będziemy i jutro chętnie tu przyjdziemy..."

20 września już po raz siódmy świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Palmonutka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wesołym akcentem było spotkanie z postaciami bajkowymi. Maluchy bardzo chętnie bawiły się z nimi. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, a te najmłodsze jak pokonały strach i nieśmiałość. Dzień Przedszkolaka to radosna edukacja, wesoła zabawa dla wszystkich dzieci. To czas czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na zakończenie tego wesołego dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę oraz kolorowy balonik. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz

13.09.2019.

"Wszyscy swoje święto mają. Tańczą, skaczą i śpiewają. Przedszkolaki przykład dają i też swoje święto mają"

Z okazji Dnia Przedszkolaka przewidziana zabawa, którą poprowadzi Zespół Palmonutkowy zapewniając przedszkolakom świetną zabawę. Dodatkowe atrakcje dla dzieci to: bańki z wytwornicy, pokaz dużych baniek mydlanych, żonglerka talerzami cyrkowymi oraz gry i konkursy z nagrodami. Uzupełnieniem zabawy będzie słodka niespodzianka.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 438