• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas
RODO

Polecamy również
 
Aktualności
Uwaga Rodzice
30.08.2018.

Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert FulghumCzytaj całość
 
Wakacyjne życzenia
28.06.2018.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

 

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Szczerze życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, bajkowych przygód i bezpiecznego powrotu do przedszkola.

 

Naszym Absolwentom i ich Rodzicom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Dyrekcja i Pracownicy

Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku


 
Pożegnanie starszaków
21.06.2018.

"Wyruszamy w wielką podróż,

przedszkole żegnamy...

Zostawiamy nasze panie, salę zostawiamy.

Smutki pójdą gdzieś daleko, uśmiech błyśnie wkoło.

Szkoła wita nas wesoło: dzyń, dzyń, dzyń..."

To słowa piosenki, którą starszaki żegnały przedszkole. Na uroczystości obecna była Pani Dyrektor przedszkola, rodzice oraz dzieci z innych grup. Po części artystycznej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowe książeczki i piękne albumy ze zdjęciami. W sali zaś częstowały się pysznym ciastem i lodami. Nie zabrakło też wspólnej zabawy i tańców. Życzymy naszym starszakom dużo uśmiechu i samych sukcesów w szkole! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

B. Grzegorzewska

Czytaj całość
 
30 Lat minęło...
31.05.2018.

Jubileusz Przedszkola Miejskiego Nr 2

30 lat minęło...

W dniach 24,25,28 maja 2018 roku świętowaliśmy 30 urodziny przedszkola. W organizacji jubileuszu towarzyszył nam szczytny i główny cel: pragnęłyśmy, aby razem z nami świętowali nie tylko zaproszeni goście, ale też rodzice naszych przedszkolaków, absolwenci przedszkola oraz cała społeczność Przeworska. Przy tej okazji chciałyśmy też zaprezentować dorobek naszej placówki, a w szczególności: umiejętności dzieci. Aby wytyczone cele osiągnąć, należało uroczystości rozłożyć w czasie: W rezultacie świętowanie trwało trzy dni.

Uroczystości rozpoczęły się w czwartek uroczystą i wzruszającą mszą świętą w Bazylice p.w. Ducha Świętego w Przeworsku, którą odprawił proboszcz parafii ks. prał. Tadeusz Gramatyka. Piękna oprawa muzyczna przygotowana przez przedszkolaków oraz kosze róż od dzieci niesione w darze, podkreśliły wyjątkowy charakter mszy świętej.

Uroczysta gala jubileuszowa z okazji 30 - lecia powstania naszego przedszkola odbyła się 25 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, gdzie zebrała się cała społeczność przedszkola oraz zaproszeni goście. Wśród nich mieliśmy przyjemność gościć: Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela, Sekretarza Miasta Przeworska Agnieszkę Zakrzewską, Proboszcza parafii p.w. Ducha Świętego ks. prał. Tadeusza Gramatykę, byłą dyrektor przedszkola Zofię Zawadzką, dyrektorów przedszkoli i szkół miejskich, dyrektora MOK-u, emerytowanych pracowników placówki, przedstawicieli Rady Rodziców, absolwentów przedszkola, rodziców, babcie, dziadków, rodzeństwo przedszkolaków oraz pracowników przedszkola. Oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dokonała dyrektor przedszkola Barbara Bujny, serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Po części oficjalnej przyszedł czas na oczekiwany program. Z dużą energią i uśmiechem przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, muzyczne oraz recytatorskie. Część artystyczną dodatkowo uświetniły występy absolwentów naszego przedszkola. Wszyscy spisali się rewelacyjnie! Występujących publiczność nagrodziła gromkimi brawami, co małym artystom przynosiło wiele dumy i radości. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców konkursu literackiego pt. „Nasze przedszkole”, którym pani dyrektor Barbara Bujny oraz organizator konkursu pani Halina Superson pogratulowały i wręczyły nagrody. Laureaci wspólnie z rodzicami zaprezentowali wiersze napisane specjalnie na tę okazję. Niespodzianką był teatrzyk „Paweł i Gaweł” przedstawiony przez rodziców. Galę jubileuszową poprowadziła pani Ewa Biłas, która z humorem i wdziękiem zapowiadała kolejnych występujących. Na zakończenie Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel złożył najserdeczniejsze życzenia sukcesów na kolejne lata przekazując prezent dla dzieci - domek do ogródka przedszkolnego. Następnie życzenia i gratulacje składali inni goście. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów na temat naszej placówki i osiągnięć naszych wychowanków. Po uroczystości goście zaproszeni udali się do budynku przedszkola, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej uwieczniającej tę ważną rocznicę. Obchody zakończyły się poczęstunkiem, gdzie przy kawie goście wspominali minione lata i snuli plany na przyszłość.

W poniedziałek 28 maja w przedszkolu już od rana na dzieci czekało dużo atrakcji: m.in. bajkowe dmuchańce, mydlane bańki, a Kapitan Jack i piratka Palmonutka zaprosili dzieci do zabawy przy szantach i pirackiej muzyce. Te atrakcyjne niespodzianki dla dzieci ufundował Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel, za co bardzo dziękujemy. Po południu we wszystkich grupach odbyły się uroczyste spotkania z rodzicami. Przygotowane przez dzieci wiersze, piosenki oraz upominki były miłą niespodzianką, a wspólny słodki poczęstunek uwieńczeniem uroczystości jubileuszowych. W tym dniu wszystkie dzieci wyszły z przedszkola z prezentem i balonikiem z logo przedszkola. Mamy nadzieję, że jubileusz naszego przedszkola i towarzyszące mu uroczystości - pełne wrażeń, wzruszeń, miłego, radosnego nastroju, ale też i refleksji - na długo pozostaną w pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowania uroczystości 30-lecia naszej placówki. Dziękujemy przyjaciołom, sponsorom, bez których uroczystość nie odbyłaby się w tak pięknej oprawie. Wszystkim zaproszonym gościom z całego serca dziękujemy za uświetnienie swą obecnością jubileuszu 30-lecia Przedszkola, za życzenia, kwiaty i upominki dla dzieci. DZIĘKUJEMY !!!

Dyrektor i Pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Przeworsku

 
Sprintem do maratonu
14.05.2018.

SPRINTEM DO MARATONU

Udział przedszkolaków w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, zorganizowanym przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

W wielkim trudzie, w wielkim znoju, z potem na czole nasze kochane przedszkolaki sprintem pokonały stumetrowy dystans na stadionie MOSiR w Przeworsku. Nie ważny był wynik, nie ważny upadek, wszyscy byli zwycięzcami. Dziękujemy pracownikom MOSiRu za poprowadzenie maratonu, a rodzicom za wspaniały doping. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
 
 
 
 
 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 398
 
625 ROCZNICA NADANIA PRAW MIEJSKICH - PRZEWORSK 1393-2018

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska