• Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
 • Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku
MENU WITRYNY
Start
Aktualności
Ogłoszenia
Dla rodziców
Galeria
Personel
Rada rodziców
Publikacje
O nas
Napisz do nas

Polecamy również
 
Aktualności
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
20.11.2017.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Mały człowiek, duża sprawa. Mały człowiek ma swe prawa.

Strzegąc praw tych należycie.Układamy dziecku życie.

20 listopada został ustaniowiony przez Sejm RP Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z okazji tego wydarzenia we wszystkich grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka. Poprzez prezentowane im bajki, wiersze, piosenki i zabawę dzieci poznały przysługujące im prawa. W "Królestwie u Maciusia" wysłuchały krótkiej historii o rządach Króla Maciusia Pierwszego. Starszaki prezentowały i omawiały wykonane przez siebie prace plastyczne ilustrujące omawiane prawa. Dopełnieniem tych działań był udział przedszkolaków w barwnym i głośnym korowodzie naszego miasta oraz spotkanie z władzami przy Urzędzie Miasta. Delegacja przedszkolaków wręczyła Panu Burmistrzowi i Pani Sekretarz napisane przez siebie "Prawa Dzieci" prosząc o ich przestrzeganie. Podczas spotkania dzieci usłyszały wiele ciepłych słów od Pana Burmistrza i Pani Sekretarz, dodatkowo otrzymały w prezencie słodki upominek w postaci cukierków. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi własnymi sposrzeżeniami. Ten z pozoru poważny i trudny temat stał się przedszkolakom bliski i bardzo interesujący. Informacje przekazane uświadomiły najmłodszym, że każdemu dziecku przysługuje szereg różnych praw, a obowiązkiem dorosłych jest chronić dzieci i opekować się nimi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.

S. Jurkiewicz

Czytaj całość
 
Święto Niepodleglości
10.11.2017.

Święto Niepodległości 

Z okazji Święta Niepodległości Polski grupa "Smerfy" przygotowała uroczystość patriotyczną, którą obejrzały wszystkie przedszkolaki oraz zaproszeni rodzice. Sześciolatki w zaprezentowanych wierszach, piosenkach oraz tańcu z biało-czerwonymi szarfami wyraziły swój patriotyzm oraz przywiązanie do symboli narodowych. Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Przy okazji tego właśnie święta przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
M. Rydz
 
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2017.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 13 października był w naszym Przedszkolu wyjątkowym dniem, ponieważ obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Serca Pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników przedszkola zabiły mocniej a na twarzach pojawiły się uśmiechy większe niż na co dzień. Ten ciepły i pogodny nastrój zawdzięczamy dzieciom z grupy PROMYCZKI, które zaprezentowały specjalnie przygotowany na tą okazje występ. Dzieci dzielnie przedstawiły rymowaną opowieść o pracy w przedszkolu, zatańczyły i popisały sie tez znajomością kolorów w języku angielskim. Były bardzo przejęte swoim występem przed przedszkolem i gośćmi. Przedszkolaki spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa. Na koniec wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną i mogli zobaczyć siebie podczas codziennej pracy w przedszkolu. Pani dyrektor złozyła wszystkim życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie nam na kolejne miesiące. Na długo zatrzymamy w pamięci ten podniosły nastrój i obraz odświętnie ubranych przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym facebooku.
H. Superson
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20.09.2017.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017

Dzisiaj w przedszkolu Dzień Przedszkolaka, okazja to nie byle jaka. Świetnie się wszyscy razem bawimy - bo lwa i słonia w naszym przedszkolu gościmy. Tańce, zagadki, wspólne śpiewanie, dziś wszystkie dzieci są roześmiane. Hej, mamo, tato, dobrze tu mamy i coraz lepiej wszystkich znamy! Od dziś już tęsknić mniej będziemy i jutro chętnie tu przyjdziemy
 
20 września już po raz piąty świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Od rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Do wspólnej zabawy zapraszał nas zespół Palmonutka. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Wesołym akcentem było spotkanie z Lwem, Słoniem i Minionkiem. Maluchy bardzo chętnie bawiły się z nimi. Doskonale było widać jak dzieci zintegrowały się ze sobą, a te najmłodsze jak pokonały strach i nieśmiałość. Dzień Przedszkolaka to radosna edukacja, wesoła zabawa dla wszystkich dzieci. To czas czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików na naszym facebooku.
S. Jurkiewicz
Czytaj całość
 
Uwaga Rodzice!
27.08.2017.

Drodzy Rodzice - przeczytajcie to ważne!


Pierwsze dni w przedszkolu

Dla większości przedszkolaków będzie to radosny powrót do ulubionych zabawek, swoich pań, kolegów i koleżanek. Maluszki natomiast po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola, rozstaną się z ukochaną mamą. Pierwsze tygodnie będą dla nich najtrudniejszym etapem - rozłąka z rodzicami, nowe otoczenie, wiele zmain.
 
Rodzice! Jeśli przetrwacie pierwszy miesiąc, dalej będzie już z górki i tylko maluch z przejęciem opowie o swoich pierwszych przyjaźniach, z dumą pokaże swoją pierwszą pracę plastyczną, a Wam ze wzruszenia zakręci się łza w oku.

O czym warto wiedzieć:

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy.
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?
 • Jeśli to możliwe, rozsądnym pomysłem, jest odprowadzanie dziecka w tych pierwszych dniach przez tatę z uwagi na mniejszą dozę emocjonalności, która często towarzyszy relacji z matką.
 • Pozwól dziecku zabrać do przedszkola ukochanego misia lub inną zabawkę. Dzięki temu nie będzie się czuło osamotnione.
 • Nie przedłużaj pożegnań i nie roztkliwiaj się przy dziecku.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to chociaż raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Początkowo odbieraj dziecko wcześniej i stopniowo wydłużaj jego pobyt.
 • Zapewniaj dziecko, że wrócisz po niego, podając porę przybycia, np. po obiedzie. Niezwykle istotne jest spełnianie tych umów od samego początku. To budzi zaufanie i dziecku łatwiej rozstać się z rodzicem, który każdorazowo przychodzi po niego w ustalonym czasie.
 • Jeśli to możliwe przez początkowy okres nie przychodź po dziecko jako ostatni.
 • Zadbaj o wygodne ubranie dziecka. Pozostaw w szafce w szatni dodatkowe ubranie na zmianę.
 • Nie zmuszaj dziecka do tego by zawsze od razu opowiadało o tym, co wydarzyło się w przedszkolu. Z czasem maluch sam zacznie opowiadać o swoich przeżyciach.
 • Warto nawiązać kontakt z wychowawcą grupy. Nauczyciel chętnie poinformuje rodzica o tym, jak dziecko zjadało posiłek, jak się zachowywało, jak radzi sobie podczas zabaw z rówieśnikami.
 • W żadnym wypadku nie straszymy dziecka przedszkolem, stosując ostrzeżenia typu: "Jak nie będziesz mnie słuchał, to w przedszkolu Cię nauczą" itp.
 • Nastaw się pozytywnie - zarażaj dziecko optymizmem.
 • Nie miej wyrzutów sumienia, że "zostawiasz" dziecko.
 • Pamiętaj, że płacz jest normalną reakcją na zmianę i rozstanie, często nie trwa tak długo jak nam się wydaje.
 • Nie poddawaj się po kilku pierwszych, "płaczliwych" dniach - trudne emocje w tych dniach są naturalne i trzeba je zaakceptować.
 • Zaufaj wychowawcom przedszkolnym, którzy są specjalistami w swoim fachu.
 • Skup się na korzyścich, które dzięki przedszkolu zyska Twoje dziecko.
 • Weź pod uwagę fakt, że rozłąka i tak kiedyś nastąpi - dziecko pójdzie do szkoły, a przygotowanie do niej zdobywa się właśnie w przedszkolu.
 • Pamiętaj! Każda zmiana daje szansę na rozwój. Zdobyte w przedszkolu doświadczenia są jedyne w swoim rodzaju. Grupa przedszkolna daje możliwość poznania podstawowych zasad życia w społeczności. Zasady obowiązujące w kontaktach z ludźmi musi poznać każdy i przedszkole bardzo się w tym przydaje.

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu" - Robert FulghumCzytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 379
 
1% DLA PRZEDSZKOLA
Przekaż 1% podatku dla naszego Przedszkola!

Pobierz darmowy program:
PIT PROJEKT 2015

Dowiedz się więcej na stronie:
www.ps.org.pl

Jubileusz
 
ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA AUDYCJI RADIA RZESZÓW
 
 
Jubileusz w Radiu Rzeszów
 
Facebook
 
 
Obecnie na stronie
Copyright © Urząd Miasta Przeworska